Monthly Archives: Лютий 2024

Ремонтно-доглядові роботи на насосній станції

29/02/2024

З метою забезпечення функціонування польдерної насосної станції під час пропуску повені та паводків працівниками Бучацької дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області проводяться ремонтно-доглядові роботи на насосній станції і прилеглій території. Виконано ревізію гвинтопідіймача, проведено огляд обладнання і пробний запуск електронасоса.

Детальніше

Надання послуг водокористувачам

28/02/2024

Регіональним офісом водних ресурсів у Тернопільській області виконуються роботи із паспортизації водних об’єктів. Метою паспортизації є упорядкування використання водних об’єктів, охорона їх від забруднення, засмічення та вичерпання,  поліпшення їх стану.

Після звернення орендаря, для подальшого виготовлення паспорту на водний об’єкт, спеціалістами Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області проведено обстеження рибогосподарської технологічної водойми, яка розташована в с. Іване- Золоте на території Чортківського району  Тернопільської області. У ході робіт виконані контрольні проміри глибин ставка, візуальне обстеження гребель та водоскидних споруд.

Детальніше

Вплив війни на водні ресурси

27/02/2024

Воєнні дії суттєво впливають на якість водних ресурсів України, до них потрапляє велика кількість забруднюючих речовин через підриви нафтосховищ, складів паливно-мастильних матеріалів, а також через руйнування агресором інфраструктури підприємств та очисних споруд.

Міжнародна команда вчених станом на 2023 рік оцінила вплив воєнних дій на водні ресурси та інфраструктуру України. Про відчутні вже наслідки і потенційні ризики які мають катастрофічний вплив на довкілля в Україні, зокрема на водні ресурси та водну інфраструктуру і несе великі ризики для населення, сільського господарства та продовольчої безпеки.

Вплив війни на водні ресурси проникає в усі сектори економіки та вже давно перетнув національні кордони. Водозабір в Україні скоротився, а скиди забруднених зворотних вод зросли. Виникла значна диспропорція в розвитку водопровідних та каналізаційних мереж. Повномасштабне вторгнення та військові дії додатково принесли значний негативний вплив та суттєво погіршили ситуацію. Особливо в найбільш уразливих регіонах.

Міністр Руслан Стрілець зазначив, що бойові дії та постійні ракетні атаки негативно впливають на якість води у річках та інших водоймах. В ефірі національного телемарафону «Єдині новини» Міністр Руслан Стрілець повідомив про постійний моніторинг якості вод, які здійснюють сучасні лабораторії Держводагентства.

За словами Міністра Руслана Стрільця, обладнання цих лабораторій дозволяє проводити дослідження на понад 100 різних показників. Торік вони виконали 304 тисячі вимірювання якості води.

Уся інформація про ці дослідження доступна на застосунку ЕкоЗагроза, де кожен може отримати актуальну інформацію не лише про якість води у річках чи інших водоймах, а й загалом про стан довкілля, якість повітря чи радіаційний фон.

Також Руслан Стрілець розповів про наслідки для довкілля від застосування росіянами на фронті хімічної зброї та назвав актуальну цифру шкоди, завданої природі за майже два роки війни, у 2,2 трлн гривень.

Детальніше

Зустріч з представниками Саранчуківської ОТГ

27/02/2024

Працівники Бережанської дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області провели зустріч з представниками Саранчуківської ОТГ та обговорили питання надання послуг по очистки екскаватором внутрігосподарських каналів на території Саранчуківської громади.

Детальніше

Інформація про водогосподарську обстановку за тиждень (період з 21 по 27 лютого 2024 року)

27/02/2024

Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась переважно хмарною погодою з проясненнями, без істотних опадів, вночі та вранці туманом. Відбувались коливання температури повітря вночі від 1о до 9о тепла, вдень від 4о до 15о тепла. Вітер змінних напрямків 5-12 м/с.

За звітний період на р. Дністер:

  • гідрологічний пост Галич:

відбувся спад рівнів води на 9 см,

середня кількість опадів 0,1 мм;

  • гідрологічний пост Нижнів:

відбувся спад рівнів води на 28 см,

середня кількість опадів 0,7 мм;

  • гідрологічний пост Заліщики:

відбувся спад рівнів води на 12 см, без опадів.

За звітний період на р.Іква:

  • гідрологічний пост Млинівці:

відбувся підйом рівнів води на 3 см, без опадів.

За звітний період на р.Горинь:

  • гідрологічний пост Ямпіль:

відбувся спад рівнів води на 2 см,

середня кількість опадів 0,9 мм.

Гідрохімічна (якість води) ситуація в межах норми.

Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.

На водосховищах в басейнах р.Дністер та р.Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.

Водосховища працювали в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.

Польдерна насосна станція в с.Устя Зелене Чортківського району не працювала.

Режими роботи каналів та ГТС проектні.

Режими роботи ГЕС на водосховищах проектні.

Ступені протипаводкового захисту не введені.

Інформація про надзвичайні ситуації не надходила.

Детальніше

Сучасний стан та проблеми гідротехнічних споруд на водоймах

26/02/2024

Всі водні об’єкти на території Тернопільської області відносяться до об’єктів загальнодержавного значення (річки, водосховища, ставки).

У межах Тернопільської області побудовано 1287 штучних водойм (водосховища та ставки). Це водойми які створювались за різноманітним призначенням, а саме: для риборозведення, протиерозійні, для водопостачання населених пунктів, для потреб енергетики та протипаводкові. На кожній водоймі розташовано декілька гідротехнічних споруд різного призначення, наприклад для організації водоподачі ( водонапуски ), утримання води в водоймах ( дамби, греблі), водорегулюючі споруди (шлюзи регулятори, шахтні водоскиди) та інші. На території кожного району та кожної територіальної громади знаходяться вищезазначені водойми з гідротехнічними спорудами. Гідротехнічна споруда (ГТС) – інженерна споруда, що допомагає здійснювати певні водогосподарські заходи як щодо використання водних ресурсів, так і для захисту від шкідливої дії води. З кожним роком проблеми гідротехнічних споруд, переважна кількість яких збудовані за радянських часів та на яких десятиліттями не проводилися жодні ремонтні роботи, виходять на перший план.

Гідротехнічна споруда, якщо вона в поганому або аварійному стані, несе велику небезпеку, яка при її руйнуванні може привести до: утворення проривної хвилі та зони затоплення; загибелі людей; сільськогосподарських тварин і рослин; завдати шкоду суб’єктам господарської діяльності і навколишньому природному середовищу.

Обов’язком кожної громади є утримання зазначених споруд в робочому стані, не допущення утворення на даних об’єктах аварійних ситуацій та запобігти загрозу для життя і здоров’я населення громад.

Біді легше запобігти, аніж потім долати наслідки!

Детальніше

Обстеження на території Лановецької ОТГ

26/02/2024

Лановецька дільниця Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області проводить обстеження осушної системи “Горинь” на території Лановецької ОТГ для забезпечення функціонування системи у зимово-весняний період 2024 року.

Детальніше

Робоча зустріч з представниками компанії ТОВ “Товстеньківський крохмальний завод”

23/02/2024

Начальник Чортківської дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Тарас Бала та провідний інженер з використання водних ресурсів Євстахій Парасій провели робочу зустріч з представниками компанії ТОВ “ТОВСТЕНЬКІВСЬКИЙ КРОХМАЛЬНИЙ ЗАВОД” та обговорили  надання послуг по очистці відстійників відходів виробництва.

Детальніше

В.о начальника Олег Галицький відвідав лабораторію моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР

22/02/2024

21 лютого 2024 року в. о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький взяв участь у виїзній нараді та відвідав лабораторію моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР на Івано-Франківщині під головуванням Голови Держводагентства Михайла Янчука.

Детальніше