Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась переважно мінливою хмарністю, невеликими дощами. Відбувались коливання температури повітря вночі від 1 до 11 тепла, вночі та вранці місцями на поверхні грунту заморозки 0 -2, вдень від 10 до 24 тепла. Вітер змінних напрямків 5-12 м/с.
За звітний період на р. Дністер:
• гідрологічний пост Галич:
відбувся спад рівнів води на 9 см,
середня кількість опадів 0,7 мм;
• гідрологічний пост Нижнів:
відбувся спад рівнів води на 26 см,
середня кількість опадів 0,7 мм;
• гідрологічний пост Заліщики:
відбувся спад рівнів води на 12 см,
середня кількість опадів 1,3 мм.
Гідрохімічна (якість води) ситуація в межах норми.
Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.
На водосховищах в басейнах р.Дністер та р.Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.
Водосховища працювали в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.
Польдерна насосна станція в с.Устя Зелене Чортківського району не працювала.
29 квітня 2024 року Державним агентством водних ресурсів України організовано і проведено навчання системи електронного документообігу “АСКОД” для керівництва та працівників Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області.
У подальшому працівники Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області вдосконалюватимуть навички роботи в автоматизованій системі контролю і організації діловодства, після чого Офіс зможе повністю перейти на електронний документообіг.
25 квітня 2024 фахівці РОВР у Тернопільській області взяли участь у онлайн-семінарі з імплементації Водної рамкової директиви в Баварії та Україні, організованому Баварським екологічним агентством у співпраці з Державним агентством водних ресурсів України на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства.
Під час семінару учасники обговорили розробку планів управління річковими басейнами та впровадження заходів Плану. Також заслухали інформацію про ревіталізацію річкових систем та приклади відновлення річок у Баварії.
25 квітня 2024 в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький взяв участь у публічному громадському обговоренні проєкту Плану управління річковим басейном Дністра (2025-2030).
Учасники обговорили Програму управління річковим басейном Дністра, її зміст та проблеми, які передбачено вирішити. Усього в Програмі зазначено 232 заходи, з яких переважно більшість, як і для інших річкових басейнів – це будівництво чи реконструкція каналізаційних очисних систем та каналізаційних магістралей.
Розробка Планів управління річковими басейнами є євроінтеграційним зобов’язанням України в частині водної політики, а реалізація ПУРБ дозволить досягнути «доброго» стану вод.
У заході взяли участь представники влади, водогосподарських організацій, басейнової ради, територіальних громад, водокористувачі басейну (водоканали), науковці, представники громадськості та інші зацікавлені особи.
24 квітня 2024 проведено звітно-виборну конференцію профспілкової організації Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області, за участю голови обласної організації профспілки АПК Ореста Кащишина.
Відповідно до порядку денного заслухано звіт голови профспілки, голови ревізійної комісії та казначея первинної профспілкової організації. Роботу профспілкового комітету визнано задовільною.
Новообраним головою профспілки профспілкового комітету Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області за результати відкритого голосування одностайно обрано – Оксану Жорняк, її заступником Оксану Мотенко.
Водночас, обрано склад профспілкового комітету, ревізійну комісію та обрано делегатів на обласну звітно-виборну конференцію.
Ураховано пропозиції працівників для подальшої роботи профспілкового комітету.
Новообраному профспілковому комітету бажаємо наснаги у роботі, добросовісного виконання статутних вимог профспілки.
Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась переважно хмарною погодою з проясненнями, невеликими дощами. Відбувались коливання температури повітря вночі від 1 до 8 тепла, вночі та вранці місцями на поверхні грунту та в повітрі заморозки 0 -5, температури повітря вдень від 3 до 15 тепла. Вітер змінних напрямків 3-14 м/с.
За звітний період на р. Дністер:
• гідрологічний пост Галич:
відбувся підйом рівнів води на 17 см,
середня кількість опадів 2,7 мм;
• гідрологічний пост Нижнів:
відбувся підйом рівнів води на 44 см,
середня кількість опадів 2,4 мм;
• гідрологічний пост Заліщики:
відбувся підйом рівнів води на 35 см,
середня кількість опадів 4,9 мм.
Гідрохімічна (якість води) ситуація в межах норми.
Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.
На водосховищах в басейнах р.Дністер та р.Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.
Водосховища працювали в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.
Польдерна насосна станція в с.Устя Зелене Чортківського району не працювала.
19 квітня 2024 року в.о начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький та заступник начальника Ігор Степанов разом з начальником Чортківської дільниці РОВР у Тернопільській області Тарасом Балою обстежили гідротехнічну споруду, перевірили стан готовності технічних механізмів та засобів, утримання приміщень і споруд даної дільниці.
За результатами обстеження прийнято відповідні рішення та доведено терміни виконання.
На замовлення Лановецького комунального підприємства по благоустрою, спеціалісти Лановецької дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області виконують роботи з упорядкування стихійних сміттєзвалищ на території Лановецької територіальної громади у с. Оришківці за допомогою бульдозера ДЗ- 42 на базі ДТ-75.
Бережанська дільниця Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області на замовлення Саранчуківської об’єднаної територіальної громади з метою покращення екологічної ситуації проводить роботи з очищення внутрігосподарських каналів.
Регіональний офіс водних ресурсів Тернопільської області забезпечує виконання Програми державного моніторингу вод шляхом відбору та передачі проб поверхневих вод для дослідження вмісту забруднюючих речовин.
Так, станом на 17.04.2024 згідно графіку відібрано 16 проб поверхневих вод річок Серет, Гнізна, Нічлава, Джурин, Збруч, Золота Липа, Коропець, Стрипа (басейн річки Дністер) та відправлено до лабораторії моніторингу вод Західного регіону (м. Івано-Франківськ), а також 3 проби поверхневих вод річок Іква, Горинь, Полква (суббасейн річки Прип’ять) відправлено до лабораторії моніторингу вод Північного регіону (м. Вишгород).
На місці відбору проб фахівцями лабораторії РОВР у Тернопільській області за допомогою портативних приладів виконуються вимірювання:
∙ водневого показника
∙ вмісту розчиненого кисню
∙ температури
З результатами вимірювань показників якісного стану поверхневих вод можна ознайомитись на інтернет ресурсі http://monitoring.davr.gov.ua/ «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»