Monthly Archives: Березень 2024

Нагородження переможців обласного конкурсу «Вода – це життя»

29/03/2024

У Регіональному офісі водних ресурсів у Тернопільській області нагородили переможців щорічного обласного конкурсу «Вода – це життя», який проходив в рамках відзначення Всесвітнього дня води – 2024 під девізом «Вода для миру».

Упродовж двох місяців 615 учнів з різних куточків області проявляли свої творчі здібності, ділилися креативними ідеями та втілювали їх у життя з метою досягнення нашої спільної мети – збереження найціннішого природного ресурсу!

Нагороди учасникам вручили начальник РОВР у Тернопільській області Олег Галицький та заступник начальника РОВР у Тернопільській Ігор Степанов.

«Вода є не лише основою здорового довкілля та міцної економіки, але й спонукає людей до миру, співпраці та безпеки, прокладаючи шлях до сталого майбутнього» – зазначив Олег Галицький.

«Дякуємо усім учням, вчителям, батькам за активну участь у Конкурсі. Кожен із вас пророщує те зерно, яке з часом дасть плоди, що ними пишатиметься вся країна!» – подякував учасникам Ігор Степанов.

Детальніше

Участь фахівців РОВР у Міжвідомчій комісії по водних ресурсах р. Прип’ять на 2024 рік

29/03/2024

Сьогодні,  фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області, в режимі онлайн-засіданні взяли участь у Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип’ять на весняно-літній період 2024 року.

Під час онлайн-засідання розглянуто питання:

1. Аналіз водогосподарської обстановки в басейні річки Прип’ять.

2. Пропозиції щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в басейні річки Прип’ять на весняно-літній період2024 року.

Основна мета заходу полягала у визначенні оптимальних стратегій використання водних ресурсів, а також у підготовці до можливих водних викликів та надзвичайних ситуацій. Зокрема, фахівці провели аналіз поточної водогосподарської обстановки з метою забезпечення питного водопостачання населення та галузей економіки водними ресурсами, з урахуванням екологічних вимог та встановлення режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип’ять.

Крім того, під час засідання обговорено ряд пропозицій щодо оптимальних режимів роботи водосховищ і систем у даному регіоні на весняно-літній період 2024 року.

Детальніше

Ліквідація стихійних сміттєзвалищ

29/03/2024

Борщівська дільниця Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області надала послуги бульдозером ДТ-75 по ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території Більче–Золотецької сільської ради, Борщівського ОТГ.

Ліквідація стихійних сміттєзвалищ є одним із заходів для збереження довкілля та здоров’я мешканців. Використання бульдозера ДТ-75 для цієї мети дозволяє надати послугу та ефективно очистити територію від скинутих відходів і відновити її екологічну цілісність.

Детальніше

Зустріч з головами вуличних комітетів

28/03/2024

Провідний інженер з використання водних ресурсів Бережанської дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області, Микола Дорош, провів зустріч з головами вуличних комітетів Підгаєцької міської територіальної громади щодо виготовлення дозволів на спецводокористування та правильності оформлення відповідної документації.

Метою зустрічі є забезпечення ефективного використання водних ресурсів на території міської громади, що є важливим для збереження та раціонального використання водних екосистем. Під час зустрічі Микола Дорош надав інформацію щодо процедур отримання дозволів на спецводокористування, а також висвітлив важливі аспекти оформлення відповідних документів.

Детальніше

Участь у навчанні на тему «Управління промисловими відходами: хвостосховища»

28/03/2024

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області, в режимі онлайн-конференції взяли участь у навчанні на тему «Управління промисловими відходами: хвостосховища», організоване Центром підвищення кваліфікації.

На онлайн-конференції розглянуто ряд ключових питань щодо зберігання та переробки відходів.

Аналіз цих питань дозволяє розуміти, що потрібно застосовувати ефективні та екологічно безпечні методи обробки та утилізації промислових відходів.

Промислові відходи є серйозною екологічною проблемою в сучасному світі. Вони негативно впливають на навколишнє середовище та здоров’я людей. Ефективне управління цими відходами є критично важливим завданням для будь-якої країни.

Тема «Управління промисловими відходами: хвостосховища» є дуже актуальною та важливою у контексті екологічної безпеки, сталого розвитку та збереження водних ресурсів.

Детальніше

Оголошуємо результати щорічного обласного конкурсу “Вода – це життя”

27/03/2024

Друзі, знаємо, що ви вже зачекалися, тому з радістю оголошуємо результати обласного конкурсу “Вода – це життя”, який проходив в рамках відзначення Всесвітнього дня води – 2024 під девізом «Вода для миру».

Цього року ми знову приємно вражені, адже вкотре побито рекорд по кількості дитячих робіт  – 615!

Визначення переможців у кожній з номінацій здійснювала конкурсна комісія шляхом голосування, враховуючи актуальність та повноту розкриття теми,  оригінальність та естетичність робіт.

Отож, знайомтеся з переможцями!

Номінація «Малюнок» вікова категорія 6-12 років

 1 місце – Крисько Христина, 12 років, Скалатський ліцей Скалатської ТГ Тернопільського району.

 2 місце – Крижанівська Софія, 11 років, Улашківський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Чортківського району.

 3 місце – Ящук Софія, 2 клас, Шумський ліцей Шумської міської ради Кременецького району.

Номінація «Фотографія» вікова категорія 6-12 років

1 місце – Почацький Матвій, 8 років, Залужанський ліцей Збаразької МР Тернопільського району.

2 місце – Золотун Ігор, 12 років, Шумський ліцей Шумської міської ради Кременецького району.

3 місце – Гойчак Ірина Русланівна, 10 років, Жизномирська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Чортківського району.

Номінація «Флешмоб» вікова категорія 6-12 років

1 місце – Колісник Іван Михайлович, Кузняк Лук’ян Юрійович, Михальчук Максим Васильович, Нечипорук Владислав Іванович, Хом’як Юрій Миколайович, Чорна Євгенія Миколаївна, Чорний Борислав Петрович. 6-12 років, Котюжинська гімназія Кременецького району.

2 місце – учні 1-4 класів Нагірянської гімназії Чортківського району, 6-10 років.

3 місце – гурток «Школа журналістики», 10-12 років, Комунальна установа «Заклад позашкільної освіти «Будинок дитячої та юнацької творчості» Заліщицької міської ради Чортківського району.

Номінація «Малюнок» вікова категорія 13-18 років

1 місце – Пилипів Ангеліна Олегівна, 15 років, Зубрецька ЗОШ І-ІІІ ст. Чортківського району

2 місце – Отава Ангеліна, 15 років, Опорний заклад «Більче-Золотецький НВК ЗОШ І-ІІІ ст. Чортківського району.

3 місце – Казимирович Аліна Арсенівна, 17 років, Зубрецька ЗОШ І-ІІІ стЧортківського району.

 

Номінація «Фотографія» вікова категорія 13-18 років

1 місце – Слободянюк Валерія Василівна, 14 років, Шумський ліцей Шумської міської ради Кременецького району.

2 місце – Сідляк Анастасія Тарасівна, 14 років, Жизномирська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Чортківського району.

3 місце – Братковська Анастасія, Мнюх Вікторія, 14 років, Микулинецький опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. Тернопільського району.

Номінація «Флешмоб» вікова категорія 13-18 років

1 місце – Хмурич Арсен Андрійович, 15 років, Тернопільський академічний ліцей «Українська гімназія ім. І. Франка».

2 місце – Шум Надія, Уманців Анастасія, 17 років, учениці групи №33 Державного професійно-технічного навчального закладу «Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму».

3 місце – Волинець Уляна Миколаївна, 14 років, Філія Старотаразька  ЗОШ І-ІІ ступенів ОЗ Почаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів Кременецького району.

 

Враховуючи велику кількість яскравих робіт, конкурсне журі вирішило додатково за оригінальність та творчу майстерність в номінації «Малюнок» нагородити грамотами та подарунками:

– Костюк Юлію, 16 років, відокремлений структурний підрозділ «Тернопільський фаховий коледж ТНТУ».

– Бегму Марію Романівну, 15 років, с. Сосулівка, Чортківського району.

– Гриваса Петра, 15 років, Великокунинецька гімназія Вишнівецької селищної ради Кременецького району.

– Вознюк Катерину, 8 років, м. Теребовля, вул.Шевченка, 8, гурток «MagicArt»

– Довгань Діану, 12 років, Скалатський ліцей Скалатської ТГ Тернопільського району.

– Якубовську Анастасію, 14 років, с. Дзвиняча Кременецького району.

– Урсол Тетяну, 16 років, ЗЗСО І-ІІІ ст. с. НижбірокЧортківського району.

Нагородження переможців конкурсу відбудеться вже незабаром. Вітаємо всіх учасників та бажаємо подальших успіхів, нових ідей та наполегливості в досягненні нашої спільної мети – збереження найціннішого природного ресурсу!Вода є не лише основою здорового довкілля та міцної економіки, але й спонукає людей до миру, співпраці та безпеки, прокладаючи шлях до сталого майбутнього.

Дякуємо усім учням, вчителям, батькам за активну участь у Конкурсі, адже для сучасного покоління дуже важливим є підняття рівня обізнаності про значення і важливість води на Землі.

Регіональний офіс водних ресурсів у Тернопільській області висловлює щиру подяку Департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації, Управлінню освіти і науки Тернопільської міської ради та Тернопільському обласному центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді за організовану інформаційну кампанію щодо проведення Конкурсу.

Роботи переможців можна переглянути за посиланням  https://rovrto.davr.gov.ua/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d0%ba%d1%83%d1%80%d1%81%d1%83-%d0%b2%d0%be%d0%b4%d0%b0-%d1%86%d0%b5-%d0%b6%d0%b8%d1%82%d1%82%d1%8f/

Детальніше

Участь у засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

27/03/2024

Виконувач обов’язків начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький взяв участь у засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при обласній військовій адміністрації.

Олег Галицький проінформував присутніх про стан забезпечення потреб населення та галузей економіки області водними ресурсами та особливості їх забезпечення у разі настання маловоддя. Зокрема зазначив, що загальна водно-екологічна ситуація в області в цілому нестабільна і вимагає значного покращення. За результатами державного обліку водокористування,  який здійснює РОВР у Тернопільській області, спостерігається динаміка зменшення забору та використання води.

Для зменшення негативних наслідків у разі настання маловоддя наголошено на необхідності вжиття заходів щодо збалансованого та раціонального управління та використання водних ресурсів.

Олег Галицький зазначив, що РОВР у Тернопільській області вживає наступних заходів щодо належного функціонування водогосподарського комплексу, в тому числі у разі настання маловоддя:

–  розробка та забезпечення контролю за дотриманням режимів роботи водних об’єктів орендарями водних об’єктів і рибогосподарськими підприємствами;

– забезпечення обмеження використання води для потреб, не пов’язаних з питними і побутовими потребами населення та необхідністю використання води питної якості в технологічних процесах при погодженні видачі дозволів на спеціальне водокористування.

Детальніше

Обстеженя потічка в с. Бариш Бучацької громади

27/03/2024

Начальником Бучацької дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Василем Масюком та старостою села Ярославом Галіком було обстежено потічок в с. Бариш Бучацької громади з метою виконання робіт по його поглибленню і збільшенню пропускної здатності.

Детальніше

Дослідження якості води у водоймах області

27/03/2024

Регіональний офіс водних ресурсів Тернопільської області продовжує забезпечувати виконання Програми державного моніторингу вод шляхом відбору та передачі проб поверхневих вод  для дослідження вмісту забруднюючих речовин.

Станом на 27.03.2024 згідно графіку відібрано:

  •  16 проб поверхневих вод басейну річки Дністер та відправлено до лабораторії моніторингу вод Західного регіону;
  • 3 проби поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять та відправлено до лабораторії моніторингу вод Північного регіону.

За допомогою сучасного обладнання у зразках води виконуються хроматографічні та спектрометричні дослідження вмісту пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, лікарських засобів, важких металів, тощо.

На місці відбору проб фахівцями лабораторії РОВР у Тернопільській області за допомогою портативних приладів виконуються вимірювання:

  • водневого показника рН,
  • питомої електропровідності,
  • температури та вмісту розчиненого кисню.

Вміст розчиненого кисню у водних об’єктах області в межах норми, в середньому становить 12-13 мгО 2 /дм 3.

З результатами вимірювань показників якісного стану поверхневих вод можна ознайомитись на інтернет ресурсі http://monitoring.davr.gov.ua/ «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»

Робота на цьому напрямі триває постійно.

Детальніше

Інформація про водогосподарську обстановку за тиждень (період з 20 по 26 березня 2024 року)

26/03/2024

Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась хмарною погодою з проясненням, переважно без істотних опадів, вночі та вранці на дорогах ожеледицею. Відбувались коливання температури повітря вночі від 2  морозу до 7  тепла, вдень від 4  до 15  тепла. Вітер змінних напрямків 5-10м/с.

За звітний період на р. Дністер:

  • гідрологічний пост Галич:

відбувся підйом води на 29 см,

середня кількість опадів 3,1 мм;

  • гідрологічний пост Нижнів:

відбувся підйом рівнів води на 22 см,

середня кількість опадів 1,1 мм;

  • гідрологічний пост Заліщики:

відбувся підйом рівнів води на 47 см,

середня кількість опадів 0,7 мм.

Гідрохімічна (якість води) ситуація в межах норми.

Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.

На водосховищах в басейнах р.Дністер та р.Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.

Водосховища працювали в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.

Польдерна насосна станція в с.Устя Зелене Чортківського району не працювала.

Режими роботи каналів та ГТС проектні.

Режими роботи ГЕС на водосховищах проектні.

Ступені протипаводкового захисту не введені.

Інформація про надзвичайні ситуації не надходила.

Детальніше