Monthly Archives: Липень 2021

Уточнено порядок передачі в оренду водних об`єктів у комплексі з земельними ділянками

29/07/2021
2 червня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 572 «Про затвердження Типового договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом».
Постанова прийнята з метою приведення Типового договору оренди водного об’єкта у відповідність з вимогами закону України №963-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі із земельними ділянками».
Нагадуємо!
2 березня 2021 року набрав чинності Закон № 963-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками».
До статті 51 Водного кодексу внесено зміни, згідно яких водні об’єкти надаються у користування за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом.
У договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом також зазначаються(згідно змін до статті 15 Закону «Про оренду землі»):
➖розмір орендної плати за водний об’єкт;
➖об’єм та площа водного об’єкта (водного простору), у тому числі рибогосподарської технологічної водойми;
➖перелік гідротехнічних споруд, лінійних споруд, мостових переходів, а також інших об’єктів інфраструктури, розташованих на земельній ділянці (за наявності), їх характеристики та стан;
➖зобов’язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування.
Невід’ємною складовою договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом є паспорт водного об’єкта.
Паспорт водного об’єкта розробляється за формою, наведеною в додатку до Порядку розроблення паспорта водного об’єкта, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 18.03.2013 № 99.
Крім цього, Законом № 963-IX закріплено:
➖договори оренди водних об’єктів, укладені в порядку, визначеному законодавством, до набрання чинності цим Законом діють у строки та на умовах, визначених такими договорами. Поновлення таких договорів здійснюється без проведення земельних торгів у порядку укладення договорів оренди землі;➖сторони договорів оренди водних об’єктів, договорів оренди земельних ділянок під водними об’єктами, укладених до набрання чинності цим Законом, які не містять умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку, на якій розташований водний об’єкт, або щодо розміру орендної плати за водний об’єкт, зобов’язані визначити такі умови протягом року з дня набрання чинності цим Законом.Наголошується, що постанову розроблено для спрощення процедури надання в користування на умовах оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом, що зумовить збільшення кількості орендарів водних об’єктів та сприятиме надходженню додаткових коштів до місцевих бюджетів. Обсяги надходжень від орендної плати за водні об’єкти до місцевих бюджетів залежатимуть від кількості укладених договорів оренди.
Детальніше

Відбулося засідання регіональної комісії з питань інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності

29/07/2021

Питання інвентаризації водних ресурсів розглянули 29 липня під час засідання регіональної комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад Тернопільщини.

Ключовими для обговорення стали завдання, визначені у резолюції Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 19.07.2021  № 19111/66/1-21 до листа Міністерства розвитку громад і територій України від 13.07.2021 № 1/34.1/2624-21 щодо організації виконання протокольного рішення за підсумками наради, що відбулась 05 липня 2021 року, на виконання завдання пункту 5 рішення Ради національної безпеки й оборони України від 15 квітня 2021 року „Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади”, введеного в дію Указом Президента України від 29 квітня 2021 року № 180/2021.

Участь у засіданні взяв в.о. начальника РОВР у Тернопільській області Олег Озеранець.

Фото із сайту Тернопільської ОДА.

Детальніше

Цифровізація архівних документів – тренд сучасності

28/07/2021

І етап цифровізації архіву РОВР у Тернопільській області на фініші.

Майже 300 архівних справ, що складає 96 % від запланованої на І етапі кількості документів, з липня 2020 року оцифрували працівники РОВР у Тернопільській області власними силами. Для проведення такої роботи виділили окремий кабінет з необхідним обладнанням. Документи формату А4 – А3 оцифровують за допомогою сканера, а документи нестандартних розмірів (графіки, кальки, креслення) – методом фотографування.

В першу чергу вирішили здійснити оцифрування проєктно-кошторисної технічної документації водогосподарської діяльності (зрошення, осушення, водопостачання та водовідведення, природоохоронні та протиерозійні об’єкти, захист населених пунктів та сільгоспугідь від шкідливої дії вод).

 Електронні копії оцифрованих архівних справ зберігаються на зовнішньому жорсткому диску у високій якості, тому вони зручні для роботи фахівців.

Попереду – оцифровування архівних документів районних експлуатаційних дільниць.

Цифровізація архіву надасть можливість безпечного й економнішого зберігання, зручного пошуку і використання інформації в майбутньому.

Детальніше

Інформація про водогосподарську обстановку в Тернопільській області за період з 21 по 27 липня 2021 року

27/07/2021

Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась переважно мінливою хмарністю, без істотних опадів. Відбувались коливання температури повітря вдень від  19 до 32 градусів тепла, вночі від  10  до 20 градусів тепла.  Вітер змінних напрямків  7-12 м/с.

За звітний період:

у басейні річки Дністер:

на гідрологічному посту Галич:

відбувся спад рівнів води на 156 см;

середня кількість опадів 4,0 мм.

на гідрологічному посту Нижнів:

відбувся спад рівнів води на 75 см;

середня кількість опадів 4,1 мм.

на гідрологічному посту Заліщики:

відбувся спад рівнів води на 4 см;

середня кількість опадів 5,4 мм.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація в межах норми.

Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.

На водосховищах в басейнах р. Дністер та р. Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.

Водосховища працюють в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.

Режими наповнення водосховищ комплексного призначення не перевищували проектних відміток НПР із забезпеченням екологічних витрат:

Тернопільське водосховище:

– НПР -303,75 м,

– екологічні витрати – 1,50 м3/с;

Горішньо-Івачівське водосховище:

– НПР -308,50 м,

– екологічні витрати – 0,64 м3/с;

Касперівське водосховище:

– НПР -164,00 м,

– екологічні витрати – 10,00 м3/с.

Після проходження інтенсивних зливових дощів 21-22 липня на лівих притоках Днiстра відбувся підйом рівнів води на 0,5 – 1,5 м над рiвнями 20 липня на 08:00 год.  При цьому відбулося формування значного мiсцевого стоку з підтопленням понижених місць.

З метою недопущення підтоплення сільськогосподарських угідь в с.Устя Зелене Чортківського району періодично працювала польдерна насосна станція. Перекачано 12680 м3 води.

Рівень води в р. Дністер (гідропост Заліщики) 22 липня піднявся на 1,69 м над рiвнями 21 липня на 08:00 год., без негативних наслідків.

Режими роботи ГЕС на водосховищах проєктні.

Інформація про надзвичайні ситуації не надходила.

Фахівцями Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області проводиться постійний моніторинг гідрологічної ситуації на водних об`єктах.

Детальніше

Провели роботи з очищення річки Серет від повалених дерев

26/07/2021

Працівниками Чортківської дільниці РОВР у Тернопільській області спільно з працівниками комунального підприємства Чортківської ОТГ виконано роботи з розчистки русла річки Серет в межах міста Чорткова  від повалених буревієм дерев. До роботи було задіяно дві одиниці техніки.

Детальніше

Підтримання в належному стані міжгосподарських меліоративних систем – одне із головних завдань РОВР

22/07/2021

Регіональним офісом водних  ресурсів у Тернопільській області продовжується виконання заходів з покращення технічного та естетичного стану систем і об’єктів міжгосподарського меліоративного комплексу області, а саме: проводяться роботи з окошення та очистки каналів, вирубки чагарнику, ремонту гідротехнічних споруд.

Одночасно здійснюється робота і з надання платних послуг, що дає можливість направити частину зароблених коштів на обслуговування та відновлення меліоративних каналів та гідротехнічних споруд.

Наразі проводяться такі роботи:

Бережанська дільниця.

На замовлення Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату працівники дільниці виконують земляні роботи екскаватором ЕО-3211 з очистки пожежної водойми на території закладу.

Бучацька дільниця.

Проводяться роботи на об’єкті “Капітальний ремонт по розчистці русла річки Бариш з метою ліквідації підтоплення присадибних ділянок частини села Порохова Бучацького району Тернопільської області”.

Лановецька дільниця.

– на замовлення орендаря працівники дільниці виконують земляні роботи екскаватором ЕО-3211 з розчистки водойми в с. Великі Бережці Кременецького району;

– екскаватором ЕТ 16-40 на замовлення ТОВ НВА “Перлина-Поділля” проводяться роботи з очистки внутрішньогосподарського каналу від мулу.

Детальніше

Попередження про зміну гідрологічної ситуації на річках Тернопільської області

22/07/2021

Проходження максимального рiвня дощового паводку на р. Днiстер у створi гiдропоста м.Залiщики (Тернопiльська обл.) очікується вночi 23 липня 2021 року висотою 530 – 580 см над нулем поста (рiвень води на 08 год 22 липня дорiвнює 485 см), максимальна витрата води прогнозується в межах 1000 – 1300 м3/с, без негативних наслiдкiв.

Детальніше

Інформація про водогосподарську обстановку в Тернопільській області за період з 14 по 20 липня 2021 року

21/07/2021

Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась переважно мінливою хмарністю, короткочасними дощами, місцями грозами, подекуди градом. Відбувались коливання температури повітря вдень від  21о до 34о тепла, вночі від  15о  до 22о тепла.  Вітер змінних напрямків  5-10 м/с.

За звітний період:

у басейні річки Дністер:

на гідрологічному посту Галич:

відбувся підйом рівнів води на 40 см;

середня кількість опадів 4,3 мм.

на гідрологічному посту Нижнів:

відбувся підйом рівнів води на 34 см;

середня кількість опадів 1,9 мм.

на гідрологічному посту Заліщики:

відбувся підйом рівнів води на 8 см;

середня кількість опадів 1,1 мм.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація в межах норми.

Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.

На водосховищах в басейнах р. Дністер та р. Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.

Водосховища працюють в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.

Режими наповнення водосховищ комплексного призначення не перевищували проектних відміток НПР із забезпеченням екологічних витрат:

Тернопільське водосховище:

– НПР -303,75 м,

– екологічні витрати – 1,50 м3/с;

Горішньо-Івачівське водосховище:

– НПР -308,50 м,

– екологічні витрати – 0,64 м3/с;

Касперівське водосховище:

– НПР -164,00 м,

– екологічні витрати – 10,00 м3/с.

Польдерна насосна станція в с. Устя Зелене Монастириського району не працювала.

Ступені протипаводкового захисту не введені.

Режими роботи ГЕС на водосховищах проєктні.

Інформація про надзвичайні ситуації не надходила.

Фахівцями Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області проводиться постійний моніторинг гідрологічної ситуації на водних об`єктах.

Детальніше

Попередження про зміну гідрологічної ситуації на річках Тернопільської області

20/07/2021
🔺У зв’язку з добіганням паводкової хвилі в Днiстрi очiкується пiдйом рiвнiв води над рiвнями 21 липня на 08:00 год., без негативних наслiдкiв:
– 21 липня в Дністрі біля м. Галич на 0,5 – 1 м;
– 21 – 22 липня в Дністрі на дiлянцi с. Нижнів – м. Залiщики на на 1,8 – 2,3 м.
🔺Впродовж 20 – 21 липня на лівих притоках Днiстра очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,5 – 1,5 м над рiвнями 20 липня на 08:00 год., мiсцями затоплення заплав, с/г угiдь, При цьому можливе формування значного мiсцевого стоку з
пiдтопленням понижених місць (жовтий рiвень небезпеки)
Детальніше

Забезпечення законного використання водних ресурсів

16/07/2021

Відповідно до ст. 49 Водного кодексу України дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами Держводагентства. Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на спеціальне водокористування здійснюється відповідно до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.
На території Тернопільській області видачу дозволів на спеціальне водокористування здійснює  сектор у Тернопільській області Держводагентства.

Відповідно до Положення про Регіональний офіс водних ресурсів у Тернопільській області, затвердженого наказом Державного агентства водних ресурсів України від 03.04.2019 № 209, РОВР у Тернопільській області розглядає та надає пропозиції територіальному органу Держводгентства щодо можливості видачі дозволів на спеціальне водокористування (проєкти дозволів або відмов).

Так, протягом І півріччя 2021 року у співпраці із сектором у Тернопільській області Державного агентства водних ресурсів України, Регіональним офісом водних ресурсів у Тернопільській області розглянуто 125 пакетів документів щодо отримання водокористувачами дозволів на спеціальне водокористування.

Інформація стосовно виданих дозволів на спеціальне водокористування територіальними органами Держводагентства доступ на сайті Державного агентства водних ресурсів України за посиланням:https://e-services.davr.gov.ua/site/permit-registry.

 

Детальніше