Шановні орендарі водних об’єктів!
Юридично вірно оформлені документи на оренду водних об’єктів захищають ваші права.
Для законного і повноцінного використання водного об’єкта та користування землями водного фонду вам необхідно мати:
паспорт водного об’єкта;
договір оренди водного об’єкта;
договір оренди земель водного фонду;
правовстановлюючий документ на користування гідротехнічними спорудами;
дозвіл на спеціальне водокористування;
режим роботи водного об’єкта.
Відповідно до чинного законодавства (Закон України «Про аквакультуру», ст. 51 Водний кодекс України, ст. 122 Земельного кодексу України) водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України.
В межах населених пунктів органами місцевого самоврядування, за межами – обласною державною адміністрацією.
Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта.
Орендна плата за водний об’єкт включає в себе орендну плату за земельну ділянку водного фонду та плату за водний простір (водний об’єкт).
В зв’язку з цим, договори оренди водних об’єктів, укладені з районними державними адміністраціями, які раніше була розпорядниками водних об’єктів, необхідно переукласти, щоб привести у відповідність до вимог чинного законодавства.
Орендар набуває права користування водним об’єктом після державної реєстрації договорів оренди.
Для користування водою водного об’єкта відповідно до статей 48, 49 Водного кодексу України необхідно отримати дозвіл на спеціальне водокористування. Дозвіл надається безплатно за наявності договору оренди водного об’єкта та нормативів гранично допустимих скидів. За використання водних ресурсів знімається рентна плата. Щорічний звіт про використання води за формою 2-ТП (водгосп) надається Регіональному офісу водних ресурсів до 1 лютого року, наступного за звітним.
Регулювання об’ємів води у водному об’єкті (спуск, наповнення) здійснюється із застосуванням гідротехнічних споруд, тому у ваших інтересах набути право на користування гідротехнічними спорудами орендованої водойми.
Розпорядником безхазяйних споруд є орган місцевого самоврядування.
Спуск та наповнення водойми здійснюється на підставі встановленого режиму роботи водного об’єкта з урахуванням екологічних вимог та інтересів всіх водокористувачів. Розробка режимів у компетенції Регіонального офісу водних ресурсів. Для їх розробки необхідно мати дозвіл на спеціальне водокористування та паспорт водного об’єкта. Процедура встановлення режимів безкоштовна.
Зверніть увагу, що несплата орендної плати за користування водним об’єктом та рентної плати за спеціальне водокористування є підставами для розірвання договору оренди водного об’єкта та анулювання дозволу на спеціальне водокористування.
При необхідності консультації звертайтесь:
тел. 29-96-92, e-mail: rovrto@davr.gov.ua
ДетальнішеНехай це світле свято принесе нам радість, позитив та щастя, зарядить енергією та натхненням на добрі справи!
🍎🍏Усім смачних медових яблук!
ДетальнішеМетеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась мінливою хмарністю, короткочасними дощами, грозами, вночі та вранці слабким туманом. Відбувались коливання температури повітря вдень від 22 до 31 градусів тепла, вночі від 8 до 18 граудсів тепла. Вітер змінних напрямків 7-12 м/с.
За звітний період у басейні річки Дністер:
📍на гідрологічному посту Галич:
🔹 відбувся спад рівнів води на 14 см;
🔹без опадів.
📍на гідрологічному посту Нижнів:
🔹 відбувся спад рівнів води на 8 см;
🔹 без опадів.
📍на гідрологічному посту Заліщики:
🔹 відбувся спадрівнів води на 9 см;
🔹 без опадів.
Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація в межах норми.
Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.
Польдерна насосна станція в с.Устя Зелене Монастириського району в неробочому стані.
Ступені протипаводкового захисту не введені.
Режими роботи ГЕС на водосховищах проектні.
Фахівцями Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області проводиться постійний моніторинг гідрологічної ситуації на водних об`єктах.
Тому, ми продовжуємо брати участь у зустрічах робочої комісії з питань використання водних об’єктів області з органами місцевого самоврядування та орендарями водних об’єктів.
Впродовж тижня розглянули питання організації водокористування на території Збаразького, Козівського, Заліщицького та Чортківського районів.
Фахівцями РОВР у Тернопільській області, в межах компетенції, проаналізовано стан використання водних ресурсів району та сплати за оренду водних об’єктів, надано консультації з вищезазначених питань з метою врегулювання орендних взаємовідносин та приведення договорів оренди водних об’єктів у відповідність до вимог чинного законодавства.
Днями представники Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області спільно з головою Монастириської районної державної адміністрації та секретарем Заставецької сільської ради провели робочу зустріч з питань проведення ремонтних робіт гідротехнічної споруди (міст), яка знаходиться в аварійному стані на річці Коропець в селі Заставці.
За результатами зустрічі вирішено питання щодо обмеження проїзду вантажного автотранспорту, що дасть можливість попередити надзвичайну ситуацію, а також напрацьовано план дій для початку проведення ремонтних робіт.
ДетальнішеНаціональний центр сталого розвитку спільно з Професійною асоціацією екологів України запрошують стати учасником та партнером інноваційного майданчика ALTERNATIVE ENVIRONMENTAL PLATFORM-2020 «ECO-MODERNIZATION»
Детальніше тут https://cutt.ly/Ea0F0Yk
Створений для вирішення актуальних питань екології виробництв під призмою завдань екомодернізації усіх сфер економіки та обміну досвідом
✓ 26 серпня Блок «Охорона водних та земельних ресурсів» Чи може Україна досягти стандартів ЄС у водній сфері? Які заходи країна повинна впровадити в сфері охорони земельних ресурсів?
✓ 27 серпня Блок «Реформа сфери відходів. Промислові відходи» Циркулярна економіка і промислові відходи: можливості та перепони.
✓ 28 серпня Блок «Охорона атмосферного повітря» European Green Deal та вітчизняні можливості.
ALTERNATIVE ENVIRONMENTAL PLATFORM-2020 у форматі онлайн – це:
Конференції
Практикуми та обмін рішеннями
Тематичні віртуальні виставки з консультаціями експертів дозволить значно розширити географію експертів та учасників заходу.
Понад 1000 учасників
Понад 60 важливих питань
Понад 100 корисних рішень
ЗВИЧНІ ПЕРЕВАГИ NETWORKING У БІЛЬШ МАСШТАБНОМУ ФОРМАТІ! А традиційна тематика — аналіз діючих нормативно-правових актів та практичні рекомендації щодо їх застосування — буде значно розширена і доповнена.
Окремо будуть висвітлені проєкти нових норм природоохоронного законодавства і те, до яких змін у діяльності природокористувачів вони призведуть.
Щодня частина доповідей буде присвячена передовим технологічним рішенням і аналізу успішних бізнес-кейсів у сфері природокористування та екологічної безпеки.
НОВІ ВИКЛИКИ — НОВІ МОЖЛИВОСТІ!
ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ https://cutt.ly/ra0Fixw
З питань участі у заходах: безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів 0 800 214 899
Щодо участі експонентів та партнерів: Інна Сінєнко, 073-305-8016, event@ecolog-ua.com
Детальніше