З Днем працівників водного господарства України 2026!
Державне агентство водних ресурсів України щиро вітає фахівців і ветеранів галузі з професійним святом!
Цього дня країна вшановує всіх, хто в різні часи був і залишається відповідальним за найціннішу складову життя і найдорожчий природний ресурс планети — воду. В умовах численних викликів сьогодення праця водогосподарників є стратегічним чинником непохитної національної стійкості, сталого розвитку вітчизняної економіки, добробуту мільйонів українців та екологічної безпеки держави.
У глобальному вимірі доступ до чистої води визначає майбутнє цивілізації, а для України в умовах тривалої російської агресії цей ресурс набув критичного значення як об’єкт стратегічного захисту. Ваша праця — це безперервна боротьба за життєзабезпечення громад, міцність енергосистеми та екологічну стійкість рідної землі.
Окрему шану ми віддаємо ветеранам-водникам — ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 40-ві роковини якої ми перетнули цьогоріч. Створений вами «водний щит» заклав основи сучасної радіаційної та екологічної безпеки Європи. Ваш приклад служіння Україні назавжди вписано в історію галузі.
Ми низько вклоняємося захисникам і захисницям України на полі бою, серед яких чимало наших колег-водників, та всім воїнам світла. Ваша незламність дає нам силу виконувати відповідальну місію зі збереження живих блакитних артерій нашої землі.
Нашим ключовим пріоритетом є впровадження європейських стандартів управління водними ресурсами за басейновим принципом як виконання міжнародних зобов’язань і шлях до досягнення «доброго» екологічного стану наших водойм. Об’єднавши наші зусилля і досвід та європейські підходи, ми збудуємо сучасну водогосподарську систему та збережемо воду як основу екологічного довкілля для сьогодення і майбутнього!
Бажаємо всім вам міцного здоров’я, родинного благополуччя та нових здобутків. Нехай ваші зусилля повертаються вдячністю людей, а українські води завжди будуть чистими і повноводними.
3 червня 2026 року в онлайн-форматі відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у районі басейну річки Дністер на літньо-осінній період 2026 року.
Під час засідання учасники розглянули питання функціонування водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у літньо-осінній період, обговорили гідрологічну ситуацію в басейні річки Дністер, прогноз водності та особливості забезпечення потреб населення і галузей економіки водними ресурсами.
У роботі Міжвідомчої комісії взяла участь начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Оксана Мотенко та надала пропозиції щодо встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення на території Тернопільської області з умовою утримувати рівні води на водосховищах близькими до НПР, з витратами в межах притоку.
Сьогодні відбулося чергове онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять, у якому взяли участь фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області.
Під час засідання учасники розглянули низку актуальних питань, пов’язаних з управлінням водними ресурсами та екологічним станом водних об’єктів басейну річки Прип’ять.
Зокрема, було обговорено хід реалізації Плану управління річковим суббасейном річки Прип’ять на 2025–2030 роки, який спрямований на впровадження сучасних підходів до їх управління.
Окрему увагу приділили підсумкам діяльності басейнової ради річки Прип’ять у 2025 році. Учасники проаналізували результати проведеної роботи, виконані заходи та окреслили пріоритетні напрями подальшої діяльності.
Також під час засідання розглянули питання здійснення державного моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви, визначення екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять, що є важливим елементом ефективного управління водними ресурсами та збереження водних екосистем.
Начальник РОВР у Тернопільській області Олег Галицький доповів про виконання заходів із забезпечення безпечного пропуску повеней і паводків в суббасейні річки Прип’ять в межах Тернопільської області.
За результатами засідання учасники підтвердили необхідність подальшої координації дій між усіма зацікавленими сторонами задля забезпечення сталого управління водними ресурсами та збереження екологічного благополуччя басейну річки Прип’ять.
З нагоди відзначення Міжнародного дня Дністра – 2026 працівники дільниць Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області провели екологічні заходи з впорядкування та благоустрою прибережних захисних смуг водних об’єктів області.
Метою проведення таких заходів є привернення уваги громадськості до необхідності збереження водних ресурсів, підтримання належного екологічного стану річок і водойм та формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища.
У межах проведених заходів:
Бережанська дільниця
Проведено впорядкування прибережної захисної смуги ставу в місті Бережани.
Бучацька дільниця
Організовано прибирання берегової смуги річки Дністер у селі Устя-Зелене на території Монастириської територіальної громади.
Борщівська дільниця
Здійснено впорядкування прибережної смуги річки Дністер у селі Городок Заліщицької територіальної громади.
Чортківська дільниця
Виконано прибирання прибережної смуги річки Серет у місті Чортків.