У 2023 році День охорони праці відзначається під гаслом ”Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип і основне право у світі праці”.
Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці саме для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.
Онлайн зустріч провів департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами обласної військової адміністрації спільно з Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Огляд цивільного захисту проводиться з метою оцінювання поточних і прогнозованих загроз життєво важливим для держави, суспільства та особи інтересам, правам людини і громадянина, розроблення ефективної моделі запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, ужиття комплексу невідкладних заходів, спрямованих на подолання наслідків повномасштабного збройного вторгнення, оцінки стану спроможностей та готовності суб’єктів забезпечення цивільного захисту до виконання визначених законами повноважень, стану їх кадрового, фінансового, матеріально-технічного та інших видів забезпечення, а також наявних спроможностей щодо ефективного реагування на виклики і загрози у сфері цивільного захисту.
Проходження максимального рівня незначного дощового паводку на р. Дністер у створі ГП Заліщики (Тернопільська обл.) очікується у першій половині доби 28 квітня 2023 року висотою 400 – 450 см над нулем ГП (рівень води на 08:00 год 27 квітня дорівнює 340 см), максимальна витрата води прогнозується в межах 500 – 650 м3/с, без негативних наслідків.
Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась переважно хмарно з проясненням, без істотних опадів. Відбувались коливання температури повітря в ночі від 3 о до 9 о тепла, вдень від 9 о до 19 о тепла. Вітер змінних напрямків 7-12 м/с.
За звітний період на р. Дністер:
гідрологічний пост Галич:
відбувся спад рівня води на 66 см, без опадів за тиждень;
гідрологічний пост Нижнів:
відбувся спад рівнів води на 70 см, без опадів за тиждень;
гідрологічний пост Заліщики:
відбувся спад рівнів води на 92 см, середня кількість опадів за тиждень 0,7 мм.
Гідрохімічна (якість води) ситуація в межах норми.
Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.
На водосховищах в басейнах р. Дністер та р. Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.
Водосховища працювали в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.
Польдерна насосна станція в с. Устя Зелене Чортківського району не працювала.
Обласний конкурс творчих робіт «Вода – це життя» у 2023 році проходив під гаслом «Прискорення змін».
Загалом в конкурсі взяли участь більше 500 учасників. Призерами в представлених номінаціях стали 17 конкурсантів.
Переможців консурсу привітало керівництво Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області.
Нагородження провів в.о. начальника РОВР у Тернопільській області Олег Галицький.
Зокрема, в.о начальника РОВР у Тернопільській області Олег Галицький, подякував усім за участь.
“Тішить, що наші діти та молодь переймаються проблемами збереження води і власним прикладом, показують наскільки важливо зберегти водні ресурси для майбутніх поколінь” – резумував в.о. начальника РОВР у Тернопільській області Олег Галицький.
Керівництвом РОВР у Тернопільській області в особі Ігоря Степанова – заступника начальника та спеціалістами офісу, спільно з головою Великоберезовицької селищної ради Андрієм Галайком та заступником Володимиром Тимчій проведено обстеження стану водних об’єктів на території громади.
За результати обстеження прийнято рішення щодо використання водних об’єктів, ремонтів гідротехнічних споруд, виготовлення дозвільних документів.
Сьогодні, 21 квітня, начальник Лановецької дільниці Юрій Батьковець та начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Наталія Седюкова зустрілись із представниками Лановецької громади та Лановецького комунального підприємства по благоустрою в рамках своєчасного та якісного розроблення Програми заходів Плану управління суббасейном річки Прип’ять. Ключовим питанням стало обговорення поданих пропозицій до плану заходів, їх економічна доцільність, можливість залучення інвестицій, адже кінцева мета досягнення поставлених цілей дуже важлива для здорового функціонування водних об’єктів в майбутньому.
Нагадуємо. Підписавши Угоду з Асоціацією з ЄС у 2014 році, Україна взяла на себе зобов’язання стало управляти водними ресурсами та імплементувати Водну Рамкову Директиву ЄС. Вона визначає, що у кожного річкового басейну має бути План управління. Він чітко розподіляє ролі всіх та кожного у процесі сталого управління водними ресурсами. Це стратегічний документ, який оцінює стан наших водних ресурсів, їх екосистем та визначає шляхи досягнення “доброго” стану вод.
Провідні спеціалісти регіонального офісу взяли участь у онлайн навчанні, яке провів Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства за темою «Екологічний податок: викиди і скиди забруднюючих речовин, розміщеннявідходів. Кодування. Ставки. Ризики».
Під час навчання було розглянуто питання розрахунків фактичного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, скиду забруднюючих речовин в поверхневі водні об’єкти, розміщення відходів, зберігання відходів і розміщення відходів як вторинної сировини. Також обговорено тему сплати екоподатку під час дії воєнного стану.
З метою підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях 19 квітня, відбулися навчання щодо реалізації заходів цивільного захисту.
Онлайн навчання проходили для слухачів категорії «Особи, які очолюють спеціалізовані служби цивільного захисту, та їх заступники».
Під час навчань заслухано доповіді про створення та використання фінансових та матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, організацію реагування у разі виникнення НС, планування та проведення заходів з евакуації населення, основні принципи організації та розбудови територіальних та місцевих систем централізованого оповіщення тощо. Крім того, опрацювали ряд інших нормативних документів та розглянули чимало важливих питань щодо заходів цивільного захисту.
Кафедра геології та гідрології Національного університету водного господарства та природокористування спільно з Державним агентством водних ресурсів України вживають заходів щодо забезпечення фахівцями-гідрологами підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Держводагентства.
Листом № 1348/11/11-23 від 20.03.2023 Держводагентство інформувало НУВГП щодо потреб у фахівцях-гідрологах на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери його управління.
Кафедрою геології та гідрології НУВГП у 2023р в рамках акредитованої спеціальності 103 «Науки про землю» буде здійснюватися набір здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня на денну та заочну форму навчання за освітньою програмою «Гідрологія» з можливістю дуальної освіти.
Терміни навчання:
3 роки 10 місяців – на основі середньої освіти;
2 роки 10 місяців – на основі освітнього ступеня молодший бакалавр (молодший спеціаліст).
Приймальна комісія: 7-й корпус НУВГП, ауд.724, вул. М. Карнаухова, 53а, м.Рівне, тел. 38(0362) 63-32-22; (068) 477-83-66, rc@nuwn.edu.ua.
Доводимо до відома працівників і зацікавлених осіб щодо підготовки НУВГП фахівців-гідрологів. Кафедра геології та гідрології НУВГП готова сприяти абітурієнтам у прагненні здобути кваліфікацію.
Контактна особа-керівник ОП «Гідрологія» доцент Холоденко Вікторія Святославівна моб.тел. 067-362-10-66, v.s.kholodenko@nuwm.edu.ua
До листа додається буклет.
Ректор Національного університету
водного господарства та природокористування Віктор МОШИНСЬКИЙ