Бажаю Вам та вашим родинам щастя, міцного здоров’я, любові, достатку, щедрих здобутків у щоденній праці, невичерпної енергії, добробуту та процвітання!
Нехай Новий рік буде щедрим на приємні сюрпризи, хороші справи, виважені та мудрі рішення!
З найщирішими побажаннями
начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області
Завдяки вашій роботі ми можемо насолоджуватися теплом та затишком від світла ламп у довгі зимові вечори, а обладнанням насосних станцій безперебійно постачати воду водокористувачам.
Від щирого серця бажаємо вам енергії у вирішенні життєвих і виробничих завдань, подальшого зростання творчих досягнень, гармонійного поєднання здобутків ветеранів-енергетиків з енергією молодого покоління!
З повагою,
начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Анатолій Качка та весь колектив.
Ситуація Чому гинула риба в Тернопільському ставі Минулого тижня в Тернополі в гідропарку «Топільче» містяни спостерігали неприємну картину: сотні загиблих рибин лежали біля водойми. Забили на сполох екологи, спеціалісти Регіонального офісу водних ресурсів в області — необхідно було дослідити й встановити причину замору риби. — Обстеживши водне плесо, дослідивши його стан, ми з’ясували, що причиною загибелі риби стала висока температура води, а це — 26-27 градусів, — каже начальник лабораторії Регіонального офісу водних ресурсів в області Наталя Фатаєва. — Така температура сприятлива для розмноження водоростей. Кисень з атмосфери не насичує воду плюс біота, що у воді, споживає посилено кисень. У результаті рибі, її малькам, які чутливі до кількості кисню, його не вистачає. З’ясувалося, що найбільший замор риби там, де «стояча» вода й кисню в ній 0,5 відсотка тим часом як мало би бути не менше чотирьох. Як кажуть спеціалісти офісу водних ресурсів, чим глибша водойма, чим активніший рух води, а він може бути створений і штучно — через роботу фонтанів, аерацію, тим вода більше буде насичуватися киснем. — Треба дати належне міській владі, яка активно шукає вихід із ситуації. Ми запропонували зробити попуск води в гідропарк Топільче з верхнього ставу, тобто запустити сюди свіжу воду, — каже заступник начальника Регіонального фісу водних ресурсів в області Ярослав Вівчарук. — Нами вже розроблена проектна документація для робіт, що передбачають розчищення земснарядом тих невеликих каналів, з яких надходить вода у водойму гідропарку. Таким чином поглибимо канали й заберемо намул, що є джерелом забруднення води. Необхідне комплексне розв’язання проблеми, кажуть спеціалісти. Це, зокрема й заселення у воду озера таких водоростей як хлорела, які активно виробляють кисень. Ці роботи потрібно було виконувати ще на початку року — у лютому — травні, але, як завше, бракує коштів. Як повідомили в Державній екологічній інспекції в області, виявлено загиблими майже 1300 штук рибин, зокрема. 675 верховодки, 348— плітки, 213 штук окуня звичайного, 19— йоржа звичайного, 6 — коропа й одну щуку. Чи є небезпека повторення такої ситуації? Якщо температура повітря й далі буде високою, то цьогоріч замор риби на ставі може повторитися. Надія тепер на розчищення каналів, а ще — на те, що, оскільки рік-у-рік у нас літо все спекотніше, ця проблема буде розв’язана в комплексі й заздалегідь, а не авралом після того, як риба вже лежатиме на березі.
1.Узагальнена гідрометеорологічна обстановка по басейнах і суббасейнах річок
Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась хмарною погодою, невеликими опадами, слабким туманом, вночі та вранці на дорогах ожеледицею. Відбувались коливання температури повітря вдень від 2 морозу до 12 тепла, вночі від 2 морозу до 7 тепла. Вітер змінних напрямків 7-12 м/с.
Річка Дністер:
•в/п Галич:
За звітний період відбувся підйом рівнів води на 23 см.
Середня кількість опадів за тиждень 0,4 мм .
•в/п Нижнів
За звітний період відбувся підйом рівнів води на 13 см.
Середня кількість опадів за тиждень 0,4 мм .
•в/п Заліщики
За звітний період відбувся підйом рівнів води на 8 см.
Середня кількість опадів за тиждень 0,2 мм.
Рівні води в басейні р. Прип’ять (притоки р.Іква, р.Горинь) на території Тернопільської області в межах норми.
2.Гідрохімічна (якість води) та гідро-геологічна ситуація В межах норми.
3.Робота водогосподарсь-кого комплексу Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.
3.1. Робота насосних станцій (об’єми перекачаної води), каналів та ГТС
Насосна станція не працювала.
Режим роботи каналів та ГТС проектний.
3.2. Режими роботи ГЕС на водосховищах Режими роботи ГЕС на водосховищах проектні.
4.Пропуск повені і паводків (введені ступені проти-паводкового захисту) Повені і паводки відсутні.
5.Інформація про надзвичайні ситуації, що трапилися, чи ліквідація яких була завершена у звітний період, з повним описом ситуації НС відсутні.
Виконавець:
Провідний інженер з техногенно-екологічної безпеки служби ТЕБ
Пакуліна С.В.
(тел. (0352)-25-96-92)
З метою впровадження програми електронного💻 документообігу «АСКОД» сьогодні 17 грудня у Дністровському БУВР відбулося спільне навчання працівників Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області та Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Навчання провела Романчишина Єлизавета Василівна, діловод відділу документального забезпечення та доступу до публічної інформації управління комунікацій з громадськістю та захисту інформації Держводагентства України.
Електронний обмін даними – це реальність, з якою сьогодні стикається практично кожен. В останнє десятиліття з’явилося і набуло поширення програмне забезпечення управлінських процесів.
Використання системи електронного документообігу дозволяє організувати передачу даних про хід виконання документів в електронному вигляді, що якісно змінює організацію контролю виконання документів.
Система електронного документообігу обов’язково включає поточний електронний архів, який вирішує проблеми оперативного доступу до інформації та наявності можливості одночасно використання документа декількома співробітниками.
У засіданні прийняли участь начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Анатолій Качка та заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Ярослав Вівчарук.
Під час засідання члени басейнової ради розглянули ряд важливих питань:
Аналіз антропогенного впливу, кількісний та якісний стан вод
Створення реєстру зон, що охороняються
Інвентаризація хвостосховищ в басейні Дністра
Результати скринінгу поверхневих вод в басейні Дністра
Розробка програми моніторингу
Транскордонна екологічна проблема скиду неочищених стічних вод в місті Сороки
Екологічна проблема на річці Тисмениця в місті Борислав Львівської області
Стан розробки плану управління річковим басейном на 2019 рік
В семінарі прийняли участь начальник лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Наталія Фатаєва та заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Ярослав Вівчарук.
Відкрив семінар начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк, який зазначив, що на сьогодні Україна перейшла до інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом та впровадила європейські директиви. Це забезпечує діагностику реального стану водних масивів на основі нових досліджуваних показників та класифікацій екологічного та хімічного станів. Дністровське БУВР забезпечує реалізацію цих принципів та підходів в басейні Дністра.
Про критерії вибору масивів поверхневих вод, за якими здійснюватиметься моніторинг басейнів Дунаю, Вісли і Дністра, обговорення та погодження програми моніторингу доповідав експерт з водної політики Олексій Ярошевич та начальниця лабораторії гідробіології Центральної геофізичної лабораторії Тетяна Кузнєцова.
Водночас про визначення пріоритетних забруднюючих речовин, логістику доставки проб в басейні Дністра та Дунаю в лабораторію Дністровського БУВР інформувала начальниця лабораторії Марія Засідко.
Представники українсько-шведської компанії «SocTrade» представили для учасників семінару сучасне лабораторне обладнання.
На завершення учасники семінару оглянули лабораторію Дністровського БУВР.
Узагальнена гідрометеорологічна обстановка по басейнах і суббасейнах річок Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась хмарною погодою з проясненнями, без істотних опадів, туманом, на дорогах ожеледицею. Відбувались коливання температури повітря вдень від 3 морозу до 8 тепла, вночі від 9 морозу до 6 тепла. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с.
Р. Дністер:
• в/п Галич:
За звітний період відбувся спад рівнів води на 8 см.
Середня кількість опадів за тиждень 0 мм .
• в/п Нижнів
За звітний період відбувся спад рівнів води на 11 см.
Середня кількість опадів за тиждень 0 мм .
• в/п Заліщики
За звітний період відбувся спад рівнів води на 16 см.
Середня кількість опадів за тиждень 0 мм.
Рівні води в басейні р. Прип’ять (притоки р.Іква, р.Горинь) на території Тернопільської області в межах норми.
Запорука міцності держави – це сильна армія. Сьогодні ми маємо ким пишатися. Бо 250 тисяч військовослужбовців захищають територіальну цілісність нашої країни.
Дякуємо Вам, дорогі воїни, за мужність та відвагу, за вашу жертовність і відданість Україні!
Зі святом, з Днем Збройних Сил України!
Нехай береже Вас Господь!
Слава Україні!
Героям Слава! 💙💛