5 червня 2026 року відбувся представницький просвітницький форум «PRO Воду: кар’єра у водному господарстві» з нагоди Дня працівників водного господарства та за ініціативи Голови Державного агентства водних ресурсів України Ігоря Гопчака.
У форумі прийняв участь начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький.
Захід під гаслом «Вода – життя! Вода – технології!» пройшов у змішаному форматі на базі Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) у м. Рівне.
З промовами під час форуму виступили: народний депутат України, Голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Екокомітету ВРУ Едуард Прощук, заступник Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук, заступник Голови Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Кохан, ректор Національного університету водного господарства та природокористування Віктор Мошинський, директор Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк, провідні науковці та керівники водогосподарських організацій, серед яких багато випускників НУВГП, та численна студентська авдиторія навчального закладу.
У своїх зверненнях до студентської молоді промовці акцентували увагу на виключній важливості води для збереження екосистем та життєдіяльності, а також на сучасних викликах у сфері водозабезпечення, спричинених змінами клімату та тривалою збройною агресією рф проти України. Водночас спікери наголосили на важливості водної галузі в евроінтеграції, необхідності розбудови кадрового потенціалу для забезпечення екостійкості та повоєнної відбудови України, закликавши випускників обирати цей перспективний напрям для професійної реалізації.
Ігор Гопчак у своєму виступі висвітлив ключові напрямки роботи та перспективи розвитку галузі, закликав молодь свідомо пов’язати своє майбутнє з водним господарством. Голова Держводагентства зазначив, наразі серед учасників форуму багато керівників водогосподарських організацій, які отримали путівку в життя саме в НУВГП. Він сам є реальним прикладом того, як випускник НУВГП, який 30 років тому вперше переступив його поріг, відбувся як викладач рідного вишу, здобув науковий ступінь доктора технічних наук та пройшов шлях від керівника управління до очільника Держводагентства.
Він зазначив, що поєднання профільної освіти, наукового підходу та цілеспрямованості відкриває реальні перспективи для молоді. Це особливо актуально в часи нинішніх викликів. «Саме тому ми повинні вже сьогодні готувати нове покоління фахівців, які будуть не просто експлуатувати створену інфраструктуру, а формувати нову модель управління природними ресурсами України відповідно до найкращих європейських практик.
Я переконаний, що Національний університет водного господарства та природокористування має всі передумови для того, щоб стати одним із центрів формування нової української еліти у сфері інженерії, екології, цифрових технологій, управління природними ресурсами та відбудови критичної інфраструктури.
Майбутнє належить університетам, які поєднують фундаментальну науку, сучасні технології, міжнародне партнерство та практичну підготовку фахівців. Саме таким я бачу наш університет через п’ять, десять і двадцять років», – наголосив він.
Голова підкреслив, що Держводагентство готове бути надійним партнером на цьому шляху. Ми відкриті до спільних наукових досліджень, розвитку міжнародних проєктів, створення нових освітніх програм, підтримки молодих учених та залучення студентів до вирішення реальних завдань державного рівня. «Вірю, що разом ми зможемо створити сучасний європейський центр знань, інновацій та професійної підготовки, який працюватиме на відновлення, розвиток і процвітання України», – резюмував Ігор Гопчак.
Про інтегроване управління водними ресурсами на основі досвіду та пріоритетів Басейнового управління водних ресурсів (БУВР) середнього Дніпра розповів начальник управління Микола Урупа.
Питанням цифровізації галузі та необхідності підготовки «цифрових» водників для протистояння викликам сьогодення присвятив свій виступ начальник РОВР у Рівненській області Ігор Мосійчук.
Досвідом реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги в галузі водного господарства поділився начальник БУВР річки Тиса Олег Кисіль.
Науковці Університету – завідувач кафедри водної інженерії та водних технологій Василь Турченюк, заступник директора з наукової роботи, Тетяна Басюк та доцент кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки Сергій Клімов, окреслили здобутки та синергію професійних компетенцій під час підготовки фахівців, а також розповіли про результати ефективної співпраці науковців НУВГП з Держводагентством.
У рамках форуму Голова Держводагентства та ректор НУВГП нагородили відомчими відзнаками кращих працівників галузі з нагоди професійного свята.
Завершився форум оглядом сучасного лабораторного комплексу Національного університету водного господарства та природокористування.
Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівників водного господарства!
У непростий для України час ваша щоденна праця є надзвичайно важливою та відповідальною. Завдяки вашому професіоналізму, сумлінності та відданості справі забезпечується збереження, раціональне використання та охорона водних ресурсів нашої держави.
Сьогодні галузь водного господарства продовжує виконувати важливі завдання, долаючи виклики сьогодення та працюючи задля стабільності, безпеки й розвитку країни. Ваша наполегливість, досвід і відповідальне ставлення до роботи заслуговують щирої поваги та вдячності.
Дякую кожному з вас за невтомну працю, витримку та відданість своїй справі. Бажаю вам міцного здоров’я, миру, добробуту, професійних успіхів, нових здобутків і впевненості у завтрашньому дні.
Віримо у Перемогу України та працюємо заради її майбутнього!
Слава Україні!
З повагою
начальник РОВР у Тернопільській області Олег ГАЛИЦЬКИЙ
З Днем працівників водного господарства України 2026!
Державне агентство водних ресурсів України щиро вітає фахівців і ветеранів галузі з професійним святом!
Цього дня країна вшановує всіх, хто в різні часи був і залишається відповідальним за найціннішу складову життя і найдорожчий природний ресурс планети — воду. В умовах численних викликів сьогодення праця водогосподарників є стратегічним чинником непохитної національної стійкості, сталого розвитку вітчизняної економіки, добробуту мільйонів українців та екологічної безпеки держави.
У глобальному вимірі доступ до чистої води визначає майбутнє цивілізації, а для України в умовах тривалої російської агресії цей ресурс набув критичного значення як об’єкт стратегічного захисту. Ваша праця — це безперервна боротьба за життєзабезпечення громад, міцність енергосистеми та екологічну стійкість рідної землі.
Окрему шану ми віддаємо ветеранам-водникам — ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 40-ві роковини якої ми перетнули цьогоріч. Створений вами «водний щит» заклав основи сучасної радіаційної та екологічної безпеки Європи. Ваш приклад служіння Україні назавжди вписано в історію галузі.
Ми низько вклоняємося захисникам і захисницям України на полі бою, серед яких чимало наших колег-водників, та всім воїнам світла. Ваша незламність дає нам силу виконувати відповідальну місію зі збереження живих блакитних артерій нашої землі.
Нашим ключовим пріоритетом є впровадження європейських стандартів управління водними ресурсами за басейновим принципом як виконання міжнародних зобов’язань і шлях до досягнення «доброго» екологічного стану наших водойм. Об’єднавши наші зусилля і досвід та європейські підходи, ми збудуємо сучасну водогосподарську систему та збережемо воду як основу екологічного довкілля для сьогодення і майбутнього!
Бажаємо всім вам міцного здоров’я, родинного благополуччя та нових здобутків. Нехай ваші зусилля повертаються вдячністю людей, а українські води завжди будуть чистими і повноводними.
3 червня 2026 року в онлайн-форматі відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у районі басейну річки Дністер на літньо-осінній період 2026 року.
Під час засідання учасники розглянули питання функціонування водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у літньо-осінній період, обговорили гідрологічну ситуацію в басейні річки Дністер, прогноз водності та особливості забезпечення потреб населення і галузей економіки водними ресурсами.
У роботі Міжвідомчої комісії взяла участь начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Оксана Мотенко та надала пропозиції щодо встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення на території Тернопільської області з умовою утримувати рівні води на водосховищах близькими до НПР, з витратами в межах притоку.
Сьогодні відбулося чергове онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять, у якому взяли участь фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області.
Під час засідання учасники розглянули низку актуальних питань, пов’язаних з управлінням водними ресурсами та екологічним станом водних об’єктів басейну річки Прип’ять.
Зокрема, було обговорено хід реалізації Плану управління річковим суббасейном річки Прип’ять на 2025–2030 роки, який спрямований на впровадження сучасних підходів до їх управління.
Окрему увагу приділили підсумкам діяльності басейнової ради річки Прип’ять у 2025 році. Учасники проаналізували результати проведеної роботи, виконані заходи та окреслили пріоритетні напрями подальшої діяльності.
Також під час засідання розглянули питання здійснення державного моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви, визначення екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять, що є важливим елементом ефективного управління водними ресурсами та збереження водних екосистем.
Начальник РОВР у Тернопільській області Олег Галицький доповів про виконання заходів із забезпечення безпечного пропуску повеней і паводків в суббасейні річки Прип’ять в межах Тернопільської області.
За результатами засідання учасники підтвердили необхідність подальшої координації дій між усіма зацікавленими сторонами задля забезпечення сталого управління водними ресурсами та збереження екологічного благополуччя басейну річки Прип’ять.
З нагоди відзначення Міжнародного дня Дністра – 2026 працівники дільниць Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області провели екологічні заходи з впорядкування та благоустрою прибережних захисних смуг водних об’єктів області.
Метою проведення таких заходів є привернення уваги громадськості до необхідності збереження водних ресурсів, підтримання належного екологічного стану річок і водойм та формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища.
У межах проведених заходів:
Бережанська дільниця
Проведено впорядкування прибережної захисної смуги ставу в місті Бережани.
Бучацька дільниця
Організовано прибирання берегової смуги річки Дністер у селі Устя-Зелене на території Монастириської територіальної громади.
Борщівська дільниця
Здійснено впорядкування прибережної смуги річки Дністер у селі Городок Заліщицької територіальної громади.
Чортківська дільниця
Виконано прибирання прибережної смуги річки Серет у місті Чортків.
Сьогодні Регіональний офіс водних ресурсів у Тернопільській області долучився до церемонії нагородження переможців Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»-2025, який проходив під гаслом «Барви Дністра – спільне мистецтво захисту річки»
Заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Ігор Степанов привітав переможців конкурсу, висловив щиру подяку вчителям і керівникам гуртків за сприяння у проведенні Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» та формування екологічної свідомості учнівської та студентської молоді.
Цьогоріч на конкурс надіслано 1160 робіт з усіх куточків України та Республіки Молдова.
Свої нагороди отримали переможці з Тернопільської області:
Гороховська Павлина (16 років) – І місце в номінації «Твір, науково-популярна стаття» за статтю «Основні проблеми збереження природних ресурсів басейну Дністра та шляхи їх вирішення” (студентка ІІ курсу Відокремленого структурного підрозділу “Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. І.Пулюя”)
Боднар Софія (7 років) – II місце в номінації «Малюнок, аматорська робота» за виконану роботу «У тіні великого дерева» (художня студія “МagicArt” м.Теребовля)
Стасюк Валерія (8 років) – II місце в номінації «Малюнок, аматорська робота» за виконану роботу «Барви Дністра» (Комунальна установа «Гімназія с.Новосілка» Заліщицької міської ради Чортківського р-ну Тернопільської обл.)
Бабій Оля (10 років) – II місце в номінації «Малюнок, аматорська робота» за виконану роботу «Річка – наше майбутнє» (Новоставська ЗОШ І-ІІ ст. Трибухівської ТГ Чортківського р-ну Тернопільської обл.)
Гоменюк Вікторія (6 років) – II місце в номінації «Фоторобота, пейзаж» за виконану роботу «Надходить ніч у рідний край» (Комунальна установа «Гімназія с.Новосілка» Заліщицької міської ради Чортківського р-ну Тернопільської обл.)
Паламарчук Владислава (13 років) – ІІ місце в номінації «Твір, поезія» за поезію «Дністер» (Іванковецький ЗЗСО І-ІІ ст. Лановецької міської ради Кременецького р-ну Тернопільської обл.)
Сорока Олександр (7 років) – ІІ місце в номінації «Твір, поезія» за поезію «Допомагаю річці» (Комунальна установа «Гімназія с.Новосілка» Заліщицької міської ради Чортківського р-ну Тернопільської обл.)
Касіян Марія (15 років) – ІІ місце в номінації «Твір, проза» за прозовий твір «Сергійкова пристань» (Бучацький ліцей Бучацької міської ради Чортківського району Тернопільської обл.)
Зуб Святослав (12 років) – ІІ місце в номінації «Твір, проза» за оповідання «Таємниця Синього Змія» (Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №29 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області)
Базилюк Софія (13 років) – ІІ місце в номінації «Твір, проза» за виконану роботу «Історія написана водою» (Бучацький ліцей Бучацької міської ради Чортківського району Тернопільської обл.)
Бідулько Валентина (11 років) – ІІІ місце в номінації «Твір, поезія» за поезію «Ріка-легенда» (Чортківська гімназія №6 Чортківської міської ради Чортківського району Тернопільської області)
Струк Юлія (15 років) – ІІІ місце в номінації «Твір, проза» за виконану роботу «Барви Дністра – спільне мистецтво захисту річки» (ДНЗ «Тернопільське вище професійне училище технології та дизайну»)
У 2025 році конкурс відбувся за фінансової підтримки проєкту ГЕФ-ПРООН-ОБСЄ «Розвиток транскордонного співробітництва та комплексного управління водними ресурсами в басейні річки Дністер шляхом реалізації Стратегічної програми дій (СПД)». Проєкт фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ), Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) як виконавчою установою, Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) як виконавчою установою та за підтримки Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН), а також за підтримки Державного агентства водних ресурсів України.
Анонс щодо старту Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»-2026 та детальну інформацію про умови конкурсу буде розміщено на сайті Дністровського басейнового управління водних ресурсів у розділі «БАРВИ ДНІСТРА»