8 червня 2026 року в Регіональному офісі водних ресурсів Тернопільської області відбулися урочисті збори з нагоди професійного свята — Дня працівників водного господарства, яке традиційно святкується в першу неділю червня.
“Вже п’ятий рік поспіль ми відзначаємо наше професійне свято в умовах повномасштабної збройної агресії проти України. Попри всі виклики та труднощі, кожен із вас щоденно сумлінно виконує службові обов’язки. Висловлюю вдячність усім вам за відповідальність, професіоналізм, відданість справі та наполегливу працю” – звернувся у вітальному слові начальник РОВР у Тернопільській області Олег Галицький.
Також привітав колектив Офісу заступник начальника Ігор Степанов.
З нагоди святкування професійного свята за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм і вагомий внесок у розвиток водогосподарської галузі, низка працівників Регіонального Офісу отримали заслужені нагороди. Їх відзначено відомчими грамотами Голови Державного агентства водних ресурсів України та грамотами Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області.
Від імені Уряду та від себе особисто вітаю вас з професійним святом — Днем працівників водного господарства!
Водна галузь є стратегічним фундаментом нашої національної стійкості та невід’ємною складовою екологічної безпеки держави. Під впливом глобальних кліматичних змін та безпрецедентних викликів війни забезпечення країни якісною водою — це питання функціонування економіки та стабільності соціальної сфери. Саме ваша праця дає змогу підтримувати функціонування складної системи водогосподарських об’єктів та стратегічних водосховищ, які є життєво важливими для мільйонів українців.
В умовах довготривалої агресії російської федерації та цілеспрямованого нищення ворогом критичної інфраструктури ви щодня демонструєте стійкість, здійснюєте безперебійне водозабезпечення промисловості та населення. Наша країна продовжує впевнений рух до європейської спільноти, де водна політика базується на принципах Водної Рамкової Директиви ЄС. Реалізація планів управління річковими басейнами на 2025—2030 роки та впровадження європейських стандартів моніторингу — це наші реальні кроки до збереження українських річок і довкілля для сьогодення та майбутнього.
Ваша робота з моніторингу якості поверхневих вод, особливо в транскордонних басейнах, дає можливість вчасно реагувати на екологічні загрози та забезпечувати країну водою належної якості навіть у найскладніших умовах.
Дякую кожному з вас за професіоналізм, витримку та невтомну роботу.
Бажаю невичерпної енергії, особистого благополуччя і перемоги.
Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята.
Ваша праця уособлює особливу відповідальність перед державою та суспільством. В умовах глобальних кліматичних змін та тривалої збройної агресії російської федерації проти України вода перетворилася на стратегічний ресурс, а безперебійне водозабезпечення населення, обєктів енергетики та всіх галузей економіки стало критично важливою складовою національної безпеки й обороноздатності України.
Попри понівечену інфраструктуру та екстремально складні умови на п’ятому році повномасштабної війни, ви щодня виконуєте свою надзвичайно важливу роботу, забезпечуючи стабільне водопостачання громадянам та підприємствам, підтримуючи життєдіяльність громад і потреби Збройних Сил України. Завдяки вашій щоденній праці наша держава здатна зберегти водний потенціал як найцінніший природний скарб для теперішніх і прийдешніх поколінь.
Пріоритетом для український парламенту залишається адаптація національного законодавства до стандартів Європейського Союзу. Системне впровадження в Україні європейських підходів до управління водними ресурсами є невід’ємною складовою та вагомим кроком до повноправного членства в Європейському Союзі. Дякую кожному з вас за стійкість, високий професіоналізм та відданість справі у ці доленосні часи. Зичу вам міцного здоров’я, незламності духу та нових звершень на благо України. Нехай наші спільні зусилля наближають день, коли вільна Українська держава розбудовуватиме своє водне господарство в мирній єдиній європейській родині.
5 червня 2026 року відбувся представницький просвітницький форум «PRO Воду: кар’єра у водному господарстві» з нагоди Дня працівників водного господарства та за ініціативи Голови Державного агентства водних ресурсів України Ігоря Гопчака.
У форумі прийняв участь начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький.
Захід під гаслом «Вода – життя! Вода – технології!» пройшов у змішаному форматі на базі Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) у м. Рівне.
З промовами під час форуму виступили: народний депутат України, Голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Екокомітету ВРУ Едуард Прощук, заступник Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук, заступник Голови Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Кохан, ректор Національного університету водного господарства та природокористування Віктор Мошинський, директор Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк, провідні науковці та керівники водогосподарських організацій, серед яких багато випускників НУВГП, та численна студентська авдиторія навчального закладу.
У своїх зверненнях до студентської молоді промовці акцентували увагу на виключній важливості води для збереження екосистем та життєдіяльності, а також на сучасних викликах у сфері водозабезпечення, спричинених змінами клімату та тривалою збройною агресією рф проти України. Водночас спікери наголосили на важливості водної галузі в евроінтеграції, необхідності розбудови кадрового потенціалу для забезпечення екостійкості та повоєнної відбудови України, закликавши випускників обирати цей перспективний напрям для професійної реалізації.
Ігор Гопчак у своєму виступі висвітлив ключові напрямки роботи та перспективи розвитку галузі, закликав молодь свідомо пов’язати своє майбутнє з водним господарством. Голова Держводагентства зазначив, наразі серед учасників форуму багато керівників водогосподарських організацій, які отримали путівку в життя саме в НУВГП. Він сам є реальним прикладом того, як випускник НУВГП, який 30 років тому вперше переступив його поріг, відбувся як викладач рідного вишу, здобув науковий ступінь доктора технічних наук та пройшов шлях від керівника управління до очільника Держводагентства.
Він зазначив, що поєднання профільної освіти, наукового підходу та цілеспрямованості відкриває реальні перспективи для молоді. Це особливо актуально в часи нинішніх викликів. «Саме тому ми повинні вже сьогодні готувати нове покоління фахівців, які будуть не просто експлуатувати створену інфраструктуру, а формувати нову модель управління природними ресурсами України відповідно до найкращих європейських практик.
Я переконаний, що Національний університет водного господарства та природокористування має всі передумови для того, щоб стати одним із центрів формування нової української еліти у сфері інженерії, екології, цифрових технологій, управління природними ресурсами та відбудови критичної інфраструктури.
Майбутнє належить університетам, які поєднують фундаментальну науку, сучасні технології, міжнародне партнерство та практичну підготовку фахівців. Саме таким я бачу наш університет через п’ять, десять і двадцять років», – наголосив він.
Голова підкреслив, що Держводагентство готове бути надійним партнером на цьому шляху. Ми відкриті до спільних наукових досліджень, розвитку міжнародних проєктів, створення нових освітніх програм, підтримки молодих учених та залучення студентів до вирішення реальних завдань державного рівня. «Вірю, що разом ми зможемо створити сучасний європейський центр знань, інновацій та професійної підготовки, який працюватиме на відновлення, розвиток і процвітання України», – резюмував Ігор Гопчак.
Про інтегроване управління водними ресурсами на основі досвіду та пріоритетів Басейнового управління водних ресурсів (БУВР) середнього Дніпра розповів начальник управління Микола Урупа.
Питанням цифровізації галузі та необхідності підготовки «цифрових» водників для протистояння викликам сьогодення присвятив свій виступ начальник РОВР у Рівненській області Ігор Мосійчук.
Досвідом реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги в галузі водного господарства поділився начальник БУВР річки Тиса Олег Кисіль.
Науковці Університету – завідувач кафедри водної інженерії та водних технологій Василь Турченюк, заступник директора з наукової роботи, Тетяна Басюк та доцент кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки Сергій Клімов, окреслили здобутки та синергію професійних компетенцій під час підготовки фахівців, а також розповіли про результати ефективної співпраці науковців НУВГП з Держводагентством.
У рамках форуму Голова Держводагентства та ректор НУВГП нагородили відомчими відзнаками кращих працівників галузі з нагоди професійного свята.
Завершився форум оглядом сучасного лабораторного комплексу Національного університету водного господарства та природокористування.
Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівників водного господарства!
У непростий для України час ваша щоденна праця є надзвичайно важливою та відповідальною. Завдяки вашому професіоналізму, сумлінності та відданості справі забезпечується збереження, раціональне використання та охорона водних ресурсів нашої держави.
Сьогодні галузь водного господарства продовжує виконувати важливі завдання, долаючи виклики сьогодення та працюючи задля стабільності, безпеки й розвитку країни. Ваша наполегливість, досвід і відповідальне ставлення до роботи заслуговують щирої поваги та вдячності.
Дякую кожному з вас за невтомну працю, витримку та відданість своїй справі. Бажаю вам міцного здоров’я, миру, добробуту, професійних успіхів, нових здобутків і впевненості у завтрашньому дні.
Віримо у Перемогу України та працюємо заради її майбутнього!
Слава Україні!
З повагою
начальник РОВР у Тернопільській області Олег ГАЛИЦЬКИЙ
З Днем працівників водного господарства України 2026!
Державне агентство водних ресурсів України щиро вітає фахівців і ветеранів галузі з професійним святом!
Цього дня країна вшановує всіх, хто в різні часи був і залишається відповідальним за найціннішу складову життя і найдорожчий природний ресурс планети — воду. В умовах численних викликів сьогодення праця водогосподарників є стратегічним чинником непохитної національної стійкості, сталого розвитку вітчизняної економіки, добробуту мільйонів українців та екологічної безпеки держави.
У глобальному вимірі доступ до чистої води визначає майбутнє цивілізації, а для України в умовах тривалої російської агресії цей ресурс набув критичного значення як об’єкт стратегічного захисту. Ваша праця — це безперервна боротьба за життєзабезпечення громад, міцність енергосистеми та екологічну стійкість рідної землі.
Окрему шану ми віддаємо ветеранам-водникам — ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 40-ві роковини якої ми перетнули цьогоріч. Створений вами «водний щит» заклав основи сучасної радіаційної та екологічної безпеки Європи. Ваш приклад служіння Україні назавжди вписано в історію галузі.
Ми низько вклоняємося захисникам і захисницям України на полі бою, серед яких чимало наших колег-водників, та всім воїнам світла. Ваша незламність дає нам силу виконувати відповідальну місію зі збереження живих блакитних артерій нашої землі.
Нашим ключовим пріоритетом є впровадження європейських стандартів управління водними ресурсами за басейновим принципом як виконання міжнародних зобов’язань і шлях до досягнення «доброго» екологічного стану наших водойм. Об’єднавши наші зусилля і досвід та європейські підходи, ми збудуємо сучасну водогосподарську систему та збережемо воду як основу екологічного довкілля для сьогодення і майбутнього!
Бажаємо всім вам міцного здоров’я, родинного благополуччя та нових здобутків. Нехай ваші зусилля повертаються вдячністю людей, а українські води завжди будуть чистими і повноводними.
3 червня 2026 року в онлайн-форматі відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у районі басейну річки Дністер на літньо-осінній період 2026 року.
Під час засідання учасники розглянули питання функціонування водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у літньо-осінній період, обговорили гідрологічну ситуацію в басейні річки Дністер, прогноз водності та особливості забезпечення потреб населення і галузей економіки водними ресурсами.
У роботі Міжвідомчої комісії взяла участь начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Оксана Мотенко та надала пропозиції щодо встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення на території Тернопільської області з умовою утримувати рівні води на водосховищах близькими до НПР, з витратами в межах притоку.
Сьогодні відбулося чергове онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять, у якому взяли участь фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області.
Під час засідання учасники розглянули низку актуальних питань, пов’язаних з управлінням водними ресурсами та екологічним станом водних об’єктів басейну річки Прип’ять.
Зокрема, було обговорено хід реалізації Плану управління річковим суббасейном річки Прип’ять на 2025–2030 роки, який спрямований на впровадження сучасних підходів до їх управління.
Окрему увагу приділили підсумкам діяльності басейнової ради річки Прип’ять у 2025 році. Учасники проаналізували результати проведеної роботи, виконані заходи та окреслили пріоритетні напрями подальшої діяльності.
Також під час засідання розглянули питання здійснення державного моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви, визначення екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять, що є важливим елементом ефективного управління водними ресурсами та збереження водних екосистем.
Начальник РОВР у Тернопільській області Олег Галицький доповів про виконання заходів із забезпечення безпечного пропуску повеней і паводків в суббасейні річки Прип’ять в межах Тернопільської області.
За результатами засідання учасники підтвердили необхідність подальшої координації дій між усіма зацікавленими сторонами задля забезпечення сталого управління водними ресурсами та збереження екологічного благополуччя басейну річки Прип’ять.
З нагоди відзначення Міжнародного дня Дністра – 2026 працівники дільниць Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області провели екологічні заходи з впорядкування та благоустрою прибережних захисних смуг водних об’єктів області.
Метою проведення таких заходів є привернення уваги громадськості до необхідності збереження водних ресурсів, підтримання належного екологічного стану річок і водойм та формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища.
У межах проведених заходів:
Бережанська дільниця
Проведено впорядкування прибережної захисної смуги ставу в місті Бережани.
Бучацька дільниця
Організовано прибирання берегової смуги річки Дністер у селі Устя-Зелене на території Монастириської територіальної громади.
Борщівська дільниця
Здійснено впорядкування прибережної смуги річки Дністер у селі Городок Заліщицької територіальної громади.
Чортківська дільниця
Виконано прибирання прибережної смуги річки Серет у місті Чортків.