Monthly Archives: Листопад 2024

Моніторинг поверхневих вод у Тернопільській області

28/11/2024

Регіональний офіс водних ресурсів Тернопільської області виконує Програму державного моніторингу вод, яка охоплює відбір проб поверхневих вод та їх дослідження на вміст пріоритетних органічних та неорганічних забруднюючих речовин.

Станом на 28 листопада 2024 року, згідно з графіком, відібрано 16 проб поверхневих вод річок Серет, Золота Липа, Стрипа, Коропець, Збруч, Нічлава, Джурин та Гнізна (басейн річки Дністер). Проби направлені до лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР в місті Івано-Франківськ.

Фахівці лабораторії дотримуються умов відбору, консервування та транспортування проб відповідно до наданих рекомендацій.

З результатами вимірювань якості поверхневих вод можна ознайомитись на інтернет-ресурсі: http://monitoring.davr.gov.ua/ «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».

Детальніше

Інформація про водогосподарську обстановку за період з 20 по 26 листопада 2024 року

27/11/2024

Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась хмарною погодою з проясненнями, снігом, мокрим снігом. На дорогах ожеледиця. Відбувались коливання температури повітря вночі від 6  морозу до 2 тепла, вдень від 4 морозу до 5 тепла. Вітер змінних напрямків 5-12 м/с, пориви 15-20 м/с

За звітний період на р. Дністер:

  • гідрологічний пост Галич:

відбувся підйом рівнів води на 16 см,

середня кількість опадів 1,7 мм;

  •  гідрологічний пост Нижнів:

відбувся підйом рівнів води на 41 см,

середня кількість опадів 1,9 мм;

  • гідрологічний пост Заліщики:

відбувся підйом рівнів води на 18 см,

середня кількість опадів 1,4 мм.

Гідрохімічна (якість води) ситуація в межах норми.

Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.

На водосховищах в басейнах р.Дністер та р.Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.

Водосховища працювали в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.

Польдерна насосна станція в с.Устя Зелене Чортківського району не працювала.

Режими роботи каналів та ГТС проектні.

Режими роботи ГЕС на водосховищах проектні.

Ступені протипаводкового захисту не введені.

Інформація про надзвичайні ситуації відсутня.

Детальніше

Позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки в Тернопільській ОВА

26/11/2024

У Тернопільській обласній військовій адміністрації відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Причиною засідання стало ураження енергетичної інфраструктури міста Тернополя та області в результаті ворожої атаки дронів, що сталася цієї ночі. В.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький взяв участь у цьому засіданні, що мало на меті координацію дій для відновлення критичної інфраструктури.

Внаслідок обстрілу тимчасово була припинена централізована подача води та тепла в обласному центрі. Важливо зазначити, що в період знеструмлення об’єкти критичної інфраструктури продовжували працювати завдяки генераторам.

Під час засідання обговорювалися й інші питання, зокрема перебої з мобільним зв’язком, що виникли зранку, але наразі більшість об’єктів працюють стабільно завдяки резервним джерелам живлення.

Окремо було підкреслено, що медичні заклади та навчальні установи продовжують працювати у звичному режимі. Енергетики та представники комунальних служб продовжують оцінювати збитки та визначати терміни відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури.

Детальніше

Паспортизація водного об’єкта

26/11/2024

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області провели топографо-геодезичну зйомку земель водного фонду для виготовлення паспорта водного об’єкта площею 18,9934 га, що розташований за межами населеного пункту с. Погрібці на території Зборівської міської ради Тернопільського району.

Метою паспортизації є впорядкування використання водних об’єктів, забезпечення їх охорони від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим діям вод, а також ліквідація наслідків таких дій. Крім цього, паспортизація сприяє покращенню екологічного стану водних об’єктів.

У межах виконаних робіт було здійснено контрольні проміри глибин водойми, проведено візуальне обстеження гідротехнічних споруд.

Паспорт водного об’єкта є важливою частиною договору оренди земель водного фонду разом із водоймою, а також для отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Детальніше

Поточний ремонт механічної майстерні Бережанської дільниці

22/11/2024

Бережанська дільниця Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області проводить поточний ремонт покрівлі ремонтно-механічної майстерні. Роботи здійснюються працівниками РОВР у Тернопільській області із застосуванням гідроізоляційних матеріалів, що допоможуть запобігти протіканням, забезпечать належний стан покрівлі РММ та підготують об’єкт до сталої роботи в осінньо-зимовий період.

Детальніше

День Гідності та Свободи

21/11/2024
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
У цей день з інтервалом майже 10 років почалися дві революції, в яких була одна мета – вільна, демократична, європейська держава.
Голоси мільйонів українців злилися в єдиний голос нації. За свою Гідність та Свободу ми продовжуємо боротися і сьогодні.
Україна відстоює свою територіальну цілісність та незалежність у боротьбі з російським агресором. Наші захисники та захисниці віддають життя за вільне майбутнє української Держави.
У цей день вшановуємо усіх, хто під час Помаранчевої революції та Революції Гідності виступили на захист демократії, прав та свобод громадян.
Шлях до гідного життя непростий, кожному з нас потрібно змінюватися як у власному світосприйнятті, так і у суспільних відносинах.
Гідність та Свобода – основа нашої незалежності. Вони визначають наше життя, зумовлюють наші вчинки та формують наш світогляд.
Віримо в успішне та європейське майбутнє нашої Держави!
Слава Україні!
Героям Слава!

З повагою, в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Олег Галицький.
Детальніше

Інформація про водогосподарську обстановку за період з 13 по 19 листопада 2024 року

20/11/2024

Метеорологічна обстановка впродовж звітного періоду характеризувалась переважно хмарно з проясненням, невеликі дощі та мокрий сніг. Відбувались коливання температури повітря вночі від 3  до 4 тепла, вдень від 3 морозу до 10 тепла. Вітер змінних напрямків 7-12 м/с.

За звітний період на р. Дністер:

  • гідрологічний пост Галич:

відбувся спад рівнів води на 8 см,

середня кількість опадів 0,2 мм;

  • гідрологічний пост Нижнів:

відбувся спад рівнів води на 1 см,

середня кількість опадів 0,4 мм;

  • гідрологічний пост Заліщики:

відбувся спад рівнів води на 4 см,

середня кількість опадів 0,2 мм.

Гідрохімічна (якість води) ситуація в межах норми.

Водогосподарський комплекс працював відповідно до розроблених правил експлуатації.

На водосховищах в басейнах р.Дністер та р.Прип’ять забезпечувався санітарний скид води.

Водосховища працювали в штатному режимі згідно розроблених режимів роботи.

Польдерна насосна станція в с.Устя Зелене Чортківського району не працювала.

Режими роботи каналів та ГТС проектні.

Режими роботи ГЕС на водосховищах проектні.

Ступені протипаводкового захисту не введені.

Інформація про надзвичайні ситуації відсутня.

Детальніше

1000 днів боротьби: Українці проти агресії — шлях до перемоги

19/11/2024

Сьогодні, виповнюється 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Ці тисяча днів стали символом безпрецедентної боротьби українського народу за свою свободу, гідність та незалежність. Однак ця боротьба триває значно довше — з 2014 року, коли почалася російська агресія на сході України та окупація Криму.

З того часу Україна пережила величезні втрати, але водночас зміцнила свою рішучість і єдність. Стійкість українців, їхня здатність долати страшні випробування та боротися на всіх фронтах, від військового до економічного і інформаційного, вражає весь цивілізований світ. Протягом цих 1000 днів українці не лише стали на захист своєї землі, але й захищають європейські цінності, намагаючись зупинити розширення авторитаризму та агресії в Європі.

Героїчна боротьба, відвага військових, волонтерів та звичайних громадян України здобула безліч прихильників по всьому світу. Мільйони людей стали свідками незламного духу, рішучості та безкомпромісності українців. Україна сьогодні — це символ надії та боротьби за справедливість, демократію та свободу. Незважаючи на всі труднощі, українці продовжують боротьбу, впевнені, що їхня перемога неминуча.

Детальніше

Бучацька дільниця завершує очищення каналу 4К-6-6 на осушувальній системі «Стрипа»

18/11/2024

Бучацька дільниця Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області завершує роботи з очищення каналу 4К-6-6, що є частиною міжгосподарської осушувальної системи «Стрипа». Для виконання цих робіт використовується екскаватор ЕО-2206 «Борекс», який забезпечує ефективність очищення каналу.

Періодичне очищення каналів необхідно виконувати для підтримання осушувальних систем у робочому стані. Робочий стан меліоративних систем забезпечує постійне регулювання водно-повітряного режиму, що здійснюється шляхом зниження рівня ґрунтових вод та відведення надлишкових ґрунтових і поверхневих вод із кореневмісного шару ґрунту.

Детальніше

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів провели відбір ґрунтових зразків на землях ПАП «Агропродсервіс»

14/11/2024

Працівниками Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області проведено агрохімічне обстеження ґрунтів на землях ПАП «Агропродсервіс» у селі Драганівка Тернопільського району. Метою дослідження є визначення агрохімічного стану ґрунтів, для надання рекомендацій щодо подальшого ефективного використання земель.

Для аналізу відібрано змішані зразки ґрунтів, які відображають середній стан досліджуваної території. Забір проб здійснювався відповідно до агрохімічних вимог: за умови однорідного рельєфу один зразок представляє площу до 10 гектарів. Відбір проводили перед плановим внесенням добрив та посівом культур, що є оптимальним для отримання об’єктивних результатів.

Зразки направлено до лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області для детальних агрохімічних досліджень. На основі отриманих даних фахівці нададуть рекомендації щодо покращення родючості ґрунтів та раціонального використання добрив.

Детальніше