Джерело води – джерело життя кожного з нас
Цього року ми відзначаємо 30 років незалежності нашої української держави. 3а три десятиліття країна зазнавала багато змін: були успіхи та невдачі, злети та падіння, поразки та перемоги у різних сферах життя та галузях економіки.
Разом з усіма змінювалася і розвивалася важлива складова економіки – водне господарство, яке тісно пов’язано з іншими галузями і безпосередньо впливає на задоволення необхідних соціальних і побутових умов життя населення.
За часи незалежності не один раз змінювалась назва, відбувався процес реорганізації водогосподарської галузі. Але не змінювались основні завдання, які стояли та продовжуть стояти перед водниками.
Одним і з них є забезпечення потреб населення і галузей економіки якісними водними ресурсами.
Сьогодні, на жаль, в Україні особливо гостро стоїть проблема забезпечення населення питною водою.
Перш за все, це обумовлено недостатньою забезпеченістю країни водними ресурсами, а з іншого боку – низьким рівнем екологічної свідомості нашого суспільства, що призвело до значного забруднення поверхневих і підземних джерел водопостачання.
Величезне значення для підтримання водного балансу та інших поверхневих водних об’єктів мають природні джерела, саме з них починається більшість витоків річок, потічків.
Джерела являють собою унікальну природну цінність і тому важливо приділяти особливу увагу їх відновленню, збереженню і недопущенню забруднення.
Розуміючи важливість проведення таких заходів, водогосподарськими організаціями області активно проводиться робота з відновлення та впорядкування замулених природних джерел, як власними силами, так і з залученням сільських громад. Здійснюються заходи з догляду за їх станом.
За часи незалежності країни водниками області відновлено сотні природних джерел і витоків річок. Метою є не лише розчистити виток джерела, а й зробити максимально зручним його для використання: в більшості випадків біля відновлених джерел будують каплички, декоративні альтанки, висаджують дерева та кущі, облаштовують клумби, упорядковують території для відпочинку, а також присвоюють назву. Окремі з них є об’єктами природно-заповідного фонду.
Сьогодні ми всі маємо усвідомлювати важливість турботи про чистоту водних джерел, шанобливого ставлення до водних ресурсів – річок, озер, криниць. Адже всі ми знаємо, що вода – це джерело життя і одне з найцінніших багатств людини.
Уже три десятиліття поспіль ми всі творимо Україну. Якою вона є сьогодні та буде в майбутньому – залежить від кожного з нас.