26 березня – екологічна акція “Година Землі”
Година Землі ― міжнародна акція, під час якої люди в різних куточках світу на одну годину вимикають світло й електроприлади. Захід привертає увагу до екологічних проблем планети. Долучитися можна 26 березня о 20.30.
Чому це важливо. Година Землі є заходом, у якому мешканці всієї планети можуть показати свою солідарність у підтримці Землі та стурбованість екологічними проблемами.
Як виникла Година Землі?
Акцію започаткував Всесвітній фонд природи (World Wide Fund for Naturе ― WWF). Уперше Година Землі відбулася в Сіднеї Австралії 31 березня 2007 року. Захід організували підрозділ WWF країни та виданням The Sydney Morning Herald. 2008 року цю акцію підтримали в низці країн світу ― так вона стала всесвітньою та щорічною.
Коли відбувається акція?
Щороку в останню або передостанню суботу березня. В Україні година Землі триває від 20.30 до 21.30.
Як до неї долучитися?
Достатньо на годину вимкнути зайве освітлення й електроприлади вдома чи, якщо це можливо, на роботі. Також у різних куточках планети в цей час читають книжки й статті про Землю, про те, як змінити своє життя таким чином, щоб менше шкодити довкіллю. Також відбуваються численні дискусії й виступи, під час яких можна послухати чи розповісти про нові дослідження, які стосуються планети, чи нові ініціативи у боротьбі зі змінами клімату.
Чому Година Землі потрібна?
Вона не може зменшити споживання й виробництво електроенергії, бо великі підприємства не можуть вимикати своє обладнання на такий короткий час. Для декотрих, наприклад, лікарень, постійна електроенергія вкрай потрібна. Однак ця акція є способом привернути увагу до проблем планети, зокрема змін клімату, глобального потепління, забруднення довкілля, споживацтва, неправильного використання ресурсів.
Завдяки Годині Землі чимало людей мають ще одну нагоду замислитися над своїм життям і почати зміни: розробляти нові ідеї й проєкти для покращення екологічної ситуації, чи принаймні навчитися правильно споживати воду вдома.