SOS! Перешкода на річці
На сьогоднішній день існує багато прогнозів, що внаслідок посушливої та аномально теплої погоди очікуються низькі рівні води у річках. Однак, часто пересихання річок провокує не лише спека та відсутність дощів, а й недобросовісні громадяни, які самовільно перекривають русло річки та проводять роботи на землях водного фонду без відповідного узгодження та отримання дозволу на їх здійснення. Малі річки є дуже чутливими до антропогенного впливу. Згідно Статті 80 Водного кодексу України з метою охорони водності малих річок забороняється:
змінювати рельєф басейну річки;
руйнувати русла пересихаючих річок, струмки та водотоки;
випрямляти русла річок та поглиблювати їх дно нижче природного рівня або перекривати їх без улаштування водостоків, перепусків чи акведуків;
зменшувати природний рослинний покрив і лісистість басейну річки;
розорювати заплавні землі та застосовувати на них засоби хімізації;
проводити осушувальні меліоративні роботи на заболочених ділянках та урочищах у верхів’ях річок;
надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва;
здійснювати інші роботи, що можуть негативно впливати чи впливають на водність річки і якість води в ній.
Водокористувачі та землекористувачі, землі яких знаходяться в басейні річок, забезпечують здійснення комплексних заходів щодо збереження водності річок та охорони їх від забруднення і засмічення. Порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.
Знай свої права і обов`язки! Пам’ятай, що нижче за течією річки живуть люди, які також потребують води. Закликаємо всіх громадян бути свідомими, не здійснювати дій, що суперечать чинному законодавству і несуть шкоду водним об’єктам та влаштованим на них гідротехнічним спорудам.