Безпека на воді

23/06/2023

Зважаючи на настання сприятливих погодних умов (спекотної погоди) для купання у відкритих водоймах Регіональний офіс водних ресурсів у Тернопільській області звертається до жителів Тернопільської області з проханням дотримуватись  Правил охорони життя на водних об’єктах України, затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 № 301.

Згідно з Правилами місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування визначають місця масового відпочинку людей на воді (купання, рибальство, використання водних об’єктів для спортивних та інших заходів тощо).

Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Зазвичай гинуть тi, хто порушує правила безпеки на воді. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила у біду, підтримуючи її на плаву.

Навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим, і суворо дотримуватись правил безпечної поведінки на воді.

Купатися слід лише в місцях обладнаних усім необхідним для безпечного відпочинку. Під час відпочинку на водних об’єктах, необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати.

У випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!