30 травня – Міжнародний день Дністра
У 2018 році уряди України та Республіки Молдова прийняли рішення про відзначення Міжнародного дня Дністра в останню неділю травня.
Дністер – одна з найкрасивіших річок Європи і друга за величиною в Україні. В античні часи цю величаву й часами неспокійну річку називали «Тирас» (Tyras) або «Данастріс». Існує також версія, що сучасна назва Дністра веде свій початок із Київської Русі й означає “бистра вода”. Басейн річки лежить у межах трьох країн: Польщі, України та Молдови. Більша його частина розташована в Україні. Тут річка займає значну частину територій семи областей південно-західної України (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська області).
Загальна довжина річки – 1352 км, площа водозбору 72100 км2. Загальне падіння 759 м, середній нахил водної поверхні -1,78%.
У межах області Дністер має довжину 262 км, й приймає води річок Золота Липа, Коропець, Стрипа, Серет, Нічлава, Збруч.
Вздовж Дністра утворене унікальне природне явище, що відноситься до Семи чудес України – Дністровський каньйон. Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує Дністровському каньйону місце серед найбільших каньйонів не лише України, а й Європи.
Ідея святкування Міжнародного дня Дністра в Україні полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність унікальної річки, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.
День Дністра працівники РОВР у Тернопільській області відзначили з користю для річки, напередодні, організувавши екоівент “Збережемо Дністер”.