Підсумки роботи за травень
Підбиваємо підсумки нашої роботи за травень за наступними напрямками:
Обстеження водних об’єктів
В рамках дослідження водних об’єктів області, проведено обстеження на території наступних ОТГ: Білецька, Теребовлянська, Микулинецька, Тернопільська, Підволочиська, Скориківська, Новосілківська, Залозецька, та Чортківська.
Обстежено такі водні об’єкти: 33 ставки; 12 водосховищ; 11 джерел;
р. Серет – 55 км та її притоки: р. Нішла – 20 км, р. Гнізна – 7 км, р. Довжанка – 25 км;
р. Збруч – 20 км та її притоки: р. Самець – 2 км, р. Самчик – 15 км, р. Гниличка – 8 км.
На запит Скалатської ОТГ обстежено р. Гнила Рудка в м. Скалат та с. Городниця.
Робота з громадами області
Проведено зустрічі з головами громад, з представниками найбільших підприємств та установ, які здійснюють скиди в річки. Спільно визначено найбільш проблемні ділянки на території громад щодо розроблення необхідних рекомендацій для водоохоронних заходів. В місцях найбільш інтенсивного антропогенного впливу відібрано проби води (8 од.) для подальшого комплексного аналізу стану поверхневих вод.
Розроблення режимів роботи водних об’єктів
Продовжується робота з розроблення оптимальних режимів роботи водних об’єктів області. Протягом травня розроблено та встановлено 46 режимів.
Для здійснення контролю за дотриманням встановлених режимів роботи водних об’єктів щотижнево проводяться розрахунки для визначення водогосподарської обстановки на водосховищах області (за даними фактичних рівнів на водосховищах області).
З метою забезпечення раціонального використання води та стимулювання водокористувачів здійснювати свою діяльність у відповідності до чинного законодавства, постійно надаються консультації та практична допомога у виготовленні документації на спеціальне водокористування для поверхневих і підземних вод.