☝️Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Цей вислів відомий чи не всім, але чи всі ми не смітимо, щоб було чисто? ⁉️
На Тернопільщині за власні кошти розчищають на рік 30 джерел, доводять до ладу територію біля них. Зобов’язання розчищати три десятки джерел на рік спеціалісти Регіонального офісі водних ресурсів у Тернопільській області взяли на себе, усвідомлюючи, що відповідальність за такий цінний природний ресурс як вода несе кожен, хто живе в краї. У цьому власним прикладом переконують і краян.
Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Цей вислів відомий чи не всім, але чи всі ми не смітимо, щоб було чисто? У Регіональному офісі водних ресурсів у Тернопільській області переконані, що наставляти громади міст і сіл дотримуватися базових правил, щоб зберегти довкілля, мали б, починаючи з родин, дитячих садочків у громадах.
А День довкілля, який Україна відзначає щороку в третю суботу квітня, — це тільки привід голосніше про це сказати й нагадати: людство має берегти й поважати природу, навколишній світ і, щонайменше, прибирати за собою. Адже наше село, селище чи місто — наш дім, де живе не тільки тіло, а й душа. Особливо важливо це напередодні великого свята — Великодня.
— Так, не занедбати, а зберегти те, що маємо — це наше завдання і стосується воно всіх, — каже начальник Регіонального офісу водних ресурсів в області Анатолій Качка. — Для того щоб жителі нашого краю не забували про це, розповідаємо їм про життєву необхідність для нас усіх бережливо ставитися до наших річок, озер, джерел. Робимо це через зустрічі, лекції в школах, вишах, у громадах. Але основне наше завдання як офісу водних ресурсів — проводити системну роботу, що стосується природоохоронних заходів. Ми чистимо русла річок, ставки, ремонтуємо гідротехнічні споруди, проводимо роботи з благоустрою територій навколо водних об’єктів, проводимо багато іншої важливої роботи.
До честі спеціалістів Регіонального офісу водних ресурсів в області тут не чекають вказівок про самоорганізацію з Києва, а самі ініціюють добрі справи. Наприклад, задовго до того, як у країні розгорнули рух «Чисті ріки — це чисті джерела», Регіональний офіс на Тернопільщині вже впроваджував низку заходів у цьому напрямку.
— На рівні країни була створена громадська рада для активізації такої діяльності, й ця робота тепер тільки активно розгортається, — розповідає Анатолій Качка. — Ми тут ідемо навіть на крок попереду державних органів у столиці, адже прописали план роботи в цьому напрямку раніше. Вже впродовж минулого року забезпечили функціонування низки джерел, передбачили кошти для розчищення їх від замулення. За власні кошти ми запланували облаштовувати на рік 30 джерел і вже робимо це.
У День довкілля спеціалісти офісу активно долучилися до своєрідного суботника — висаджували дерева, проводили благоустрій території навколо офісних приміщень, чистили джерела, проводили зустрічі зі школярами й студентами, щоб поділитися екологічними знаннями.
До прикладу, працівники Бережанської дільниці облаштували джерело на хуторі Малинівка Лапшинської сільської ради, разом із членами клубу рибалок і школярами прибрали на прилеглій до ставу території. Також разом із працівниками МКП «Господар» і працівниками міської ради прибрали територію парку й вирізали чагарник на річці Золота Липа.
Спеціалісти Лановецької дільниці висадили кущі й дерева на своїй території. Окрім цього, облаштували джерело в селі Якимівцях. Водники провели благоустрій і ремонт інформаційних знаків прилеглих територій на міжгосподарських осушувальних системах «Качава» Тернопільського та «Гнізна» Збаразького районів. Працівники Борщівської дільниці озеленили, впорядкували територію на березі річки Нічлава. Водники Чортківського МУВГ висадили дерева й прибрали територію дільниці, ліквідували кілька сміттєзвалищ. Не забули й про просвітницьку роботу. За участю заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів в області Ярослава Вівчарука до Дня довкілля під час круглого столу обговорили проблеми з охорони природи й шляхи їх розв’язання зі студентами географічного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка.
Це — неповний перелік справ водників у День довкілля. Але, як вони самі жартують, у цей день вони кричать про те, що природу потрібно берегти. В усі інші дні — над цим багато працюють.
Тіна Влад.