☝️Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Цей вислів відомий чи не всім, але чи всі ми не смітимо, щоб було чисто? ⁉️

25/04/2019

На Тернопільщині за власні кошти розчищають на рік 30 джерел, доводять до ладу територію біля них. Зобов’язання розчищати три десятки джерел на рік спеціалісти Регіонального офісі водних ресурсів у Тернопільській області взяли на себе, усвідомлюючи, що відповідальність за такий цінний природний ресурс як вода несе кожен, хто живе в краї. У цьому власним прикладом переконують і краян.

Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Цей вислів відомий чи не всім, але чи всі ми не смітимо, щоб було чисто? У Регіональному офісі водних ресурсів у Тернопільській області переконані, що наставляти громади міст і сіл дотримуватися базових правил, щоб зберегти довкілля, мали б, починаючи з родин, дитячих садочків у громадах.

А День довкілля, який Україна відзначає щороку в третю суботу квітня, — це тільки привід голосніше про це сказати й нагадати: людство має берегти й поважати природу, навколишній світ і, щонайменше, прибирати за собою. Адже наше село, селище чи місто — наш дім, де живе не тільки тіло, а й душа. Особливо важливо це напередодні великого свята — Великодня.

— Так, не занедбати, а зберегти те, що маємо — це наше завдання і стосується воно всіх, — каже начальник Регіонального офісу водних ресурсів в області Анатолій Качка. — Для того щоб жителі нашого краю не забували про це, розповідаємо їм про життєву необхідність для нас усіх бережливо ставитися до наших річок, озер, джерел. Робимо це через зустрічі, лекції в школах, вишах, у громадах. Але основне наше завдання як офісу водних ресурсів — проводити системну роботу, що стосується природоохоронних заходів. Ми чистимо русла річок, ставки, ремонтуємо гідротехнічні споруди, проводимо роботи з благоустрою територій навколо водних об’єктів, проводимо багато іншої важливої роботи.

До честі спеціалістів Регіонального офісу водних ресурсів в області тут не чекають вказівок про самоорганізацію з Києва, а самі ініціюють добрі справи. Наприклад, задовго до того, як у країні розгорнули рух «Чисті ріки — це чисті джерела», Регіональний офіс на Тернопільщині вже впроваджував низку заходів у цьому напрямку.

— На рівні країни була створена громадська рада для активізації такої діяльності, й ця робота тепер тільки активно розгортається, — розповідає Анатолій Качка. — Ми тут ідемо навіть на крок попереду державних органів у столиці, адже прописали план роботи в цьому напрямку раніше. Вже впродовж минулого року забезпечили функціонування низки джерел, передбачили кошти для розчищення їх від замулення. За власні кошти ми запланували облаштовувати на рік 30 джерел і вже робимо це.

У День довкілля спеціалісти офісу активно долучилися до своєрідного суботника — висаджували дерева, проводили благоустрій території навколо офісних приміщень, чистили джерела, проводили зустрічі зі школярами й студентами, щоб поділитися екологічними знаннями.

До прикладу, працівники Бережанської дільниці облаштували джерело на хуторі Малинівка Лапшинської сільської ради, разом із членами клубу рибалок і школярами прибрали на прилеглій до ставу території. Також разом із працівниками МКП «Господар» і працівниками міської ради прибрали територію парку й вирізали чагарник на річці Золота Липа.

Спеціалісти Лановецької дільниці висадили кущі й дерева на своїй території. Окрім цього, облаштували джерело в селі Якимівцях. Водники провели благоустрій і ремонт інформаційних знаків прилеглих територій на міжгосподарських осушувальних системах «Качава» Тернопільського та «Гнізна» Збаразького районів. Працівники Борщівської дільниці озеленили, впорядкували територію на березі річки Нічлава. Водники Чортківського МУВГ висадили дерева й прибрали територію дільниці, ліквідували кілька сміттєзвалищ. Не забули й про просвітницьку роботу. За участю заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів в області Ярослава Вівчарука до Дня довкілля під час круглого столу обговорили проблеми з охорони природи й шляхи їх розв’язання зі студентами географічного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Це — неповний перелік справ водників у День довкілля. Але, як вони самі жартують, у цей день вони кричать про те, що природу потрібно берегти. В усі інші дні — над цим багато працюють.

Тіна Влад.