Сили та засоби РОВР у Тернопільській області направлені на мінімізацію наслідків дощових паводків
Для належної організації робіт з попередження та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, Регіональним офісом водних ресурсів у Тернопільській області, до проходження паводкової хвилі на р. Дністер, попередньо, 23 червня 2020 року, було проаналізовано ситуацію, яка може статися та прийнято єдине правильне рішення – зупинити роботу польдерної насосної станції в с. Устя Зелене Монастириського району, завдання якої – перекачування надлишку води з метою недопущення підтоплення сільськогосподарських угідь.
Підняття рівня води в Дністрі призвело до часткового розмиву огороджувальної дамби Д-3 (призначена для захисту сільськогосподарських угідь с. Устя Зелене). В результаті цього був зменшений тиск води на дамбу Д-1, яка захищає село від підтоплення. Потік води був направлений в протилежну сторону від населеного пункту Устя Зелене, що дало змогу уникнути переливу води через дамбу Д-1 та запобігти її руйнуванню.
Так, пошкоджена дамба Д-3, затоплена польдерна насосна станція, але вдалося уникнути підтоплення житлових будинків с. Устя Зелене та їх присадибних ділянок і мінімізувати наслідки стихії.
Впродовж доби 24-25 червня 2020 р. в с. Устя Зелене аварійно-відновлювальна бригада Бучацької дільниці у кількості п’яти осіб та три одиниці техніки спільно з місцевими жителями проводила попереджувальні заходи щодо недопущення пошкодження дамби Д-1. На даний час використано аварійний запас РОВР у Тернопільській області – 50 мішків з піском та 0,5 т дизпалива.
На сьогодні ситуація стабілізується.
Відповідні попереджувальні заходи проводяться аварійно-відновлювальною бригадою Борщівської дільниці в районі населених пунктів Заліщицького та Борщівського районів, які попадають в зону можливого підтоплення.
24 червня начальник Бережанської дільниці взяв участь в роботі виїзної комісії з обстеження стану рівня води на дамбі Бережанського ставу (обвідного каналу). З метою попередження підтоплення сіл Жуківської та Надрічнянської сільських рад комісією рекомендовано понизити рівень води на 10-15 см.
Регіональним офісом водних ресурсів у Тернопільській області проводиться постійний контроль за гідрометеорологічною та водогосподарською обстановкою.