Встановлення сучасного стану Тернопільського водосховища

07/06/2024

Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області для встановлення сучасного стану водосховища провели комплекс інженерно-геодезичних та гідрометричних досліджень, що дозволило точно заміряти глибини водосховища.

У 2014 році на замовлення Тернопільської міської ради було виготовлено технічний паспорт Тернопільського водосховища.

Відповідно до цього паспорту, площа становила 311,1190 га; об’єм – 10173,5913 м3; максимальна глибина – 10,8 м, середня глибина – 3,27 м; довжина – 4455 м; ґрунти ложа – середні суглинки; вид регулювання стоку – сезонне.

На постійній основі, відповідно до виконання Програми державного моніторингу поверхневих та підземних вод, Регіональним офісом водних ресурсів у Тернопільській області проводяться визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води.

Фахівці Офісу виявили тенденцію до пониження рівня води в Тернопільському водосховищі на 15-20 сантиметрів. У зв’язку з тим, що водосховище відноситься до категорії руслових, іде постійне накопичення даних і замулення водосховища. Виміряні показники будуть передані представникам місцевого самоврядування для контролю та вирішення проблеми. Це важливий крок для запобігання подальшому зниженню рівня води та захисту наших водних ресурсів.