Відбір проб поверхневих вод

24/01/2024

Регіональний офіс водних ресурсів Тернопільської області забезпечує виконання Програми державного моніторингу вод шляхом відбору та передачі проб поверхневих вод області для дослідження вмісту забруднюючих речовин.

Так, станом на 23.01.2024 згідно графіку відібрано 16 проб поверхневих вод річок Серет, Збруч, Нічлава, Джурин, Коропець, Золота Липа (басейн річки Дністер) та відправлено до лабораторії моніторингу вод Західного регіону (м. Івано-Франківськ), а також поверхневих вод річок Іква, Горинь, Полква та відправлено до лабораторії моніторингу вод Північного регіону (м. Вишгород). В пріоритетних лабораторіях за допомогою сучасного високоточного обладнання буде виконано хроматографічні та спектрометричні дослідження вмісту забруднюючих речовин.

На місці відбору проб фахівцями лабораторії РОВР у Тернопільській області за допомогою портативних приладів виконуються вимірювання:

  •  водневого показника,
  •  вмісту розчиненого кисню,
  •  температури.

З результатами вимірювань показників якісного стану поверхневих вод можна ознайомитись на інтернет ресурсі http://monitoring.davr.gov.ua/ «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».

Робота на цьому напрямі триває постійно.