Всесвітній день води – 2023 «Прискорення змін»

22/03/2023

Щороку  22 березня  світова спільнота відзначає  Всесвітній день води, який є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів. У цей день визначаються найактуальніші проблеми, формулюються завдання та висвітлюються на Асамблеї ООН.

Цього року Всесвітній день води пройде під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі» і спрямований на вирішення проблем із водопостачанням  та  якістю  води, яку споживає людство.

Мета свята – звернути увагу світової спільноти на проблему забруднення водних ресурсів, швидке зменшення запасів питної води. Під час святкування відбудуться найзначніші заходи, присвячені охороні природного середовища.

Протягом минулого року українці особливо відчули цінність чистої води, оскільки багатьох людей було позбавлено доступу до питної води. Війна між Україною та Росією вже призвела до тяжких екологічних наслідків щодо водних ресурсів та управління ними, наявності та якості прісної води для цивільного населення. Багато водних інфраструктур, таких як дамби на водосховищах, мости, системи водопостачання та очищення води, були пошкоджені або зруйновані чи зараз знаходяться  під  загрозою  військових  дій.

І тому в цих умовах потрібно діяти всім разом. Ви, ваша сім’я, громада можете змінити ситуацію, змінивши спосіб використання та споживання води. Кожен із нас може зробити свій внесок і стати частиною вирішення проблеми.

Ось декілька з основних пропозицій для прискорення вирішення проблем з водопостачанням та санітарією:

  • Вимкніть режим сну. Вимикання наших пристроїв, коли ми ними не користуємося, означає, що потрібно виробляти менше енергії, адже більшість виробництва електроенергії є водоємним.
  • Приймайте п’ятихвилинний душ. Зважаючи на те, що 44% побутових стічних вод не очищуються належним чином, коротший душ є чудовим способом зберегти цей дорогоцінний ресурс.
  • Безпечний змив. Усунути витік води та каналізаційні труби, спорожнити повні септичні резервуари та повідомити про скидання мулу.
  • Перестаньте забруднювати. Не виливайте харчові відходи, масла, ліки та хімікати в унітаз або каналізацію.
  • Візьміть участь у прибиранні місцевих річок, озер, водно-болотних угідь або пляжів. Бережіть природу!

І пам’ятайте, що навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішені водної кризи!